משקיעים רבים המחליטים לרכוש נכס בארה”ב אינם מודעים להבדלים בין רכישת נכס באופן פרטי לבין רכישת נכס על שם חברת LLC בבעלותם, ולכן עלולים לבחור באופציה שנראית פשוטה יותר אך לטווח ארוך עלולים לשלם עליה ביוקר.
בדיוק כפי שבישראל ניתן להחזיק בנכס נדלני בבעלות פרטית או בחברה, גם בארה”ב ניתן לעשות זאת בצורה דומה. בישראל לרוב המשקיע ייפתח חברה באם מדובר בנכס מסחרי ואם בבעלותו דירת מגורים לרוב היא תרשם על שמו הפרטי. בארה”ב זה טיפה אחרת – וניתן להיות בעלים של חברה באמצעות בעלות פרטית או LLC – שהיא למעשה חברה שקופה.
ראשי התיבות של LLC  – limited liability company. חברת LLC היא למעשה יצור כלאיים בין שותפות לבין חברה בע”מ ונהנית מהטוב של שני העולמות.
מצד אחד, כמו בחברה בע”מ – הישות המשפטית נפרדת מבעליה ולכן השקעה באמצעות חברת LLC מספקת הגנה משפטית עבור השותפים בה, במקרה של תביעות. מצד שני, היא “שקופה” לצורך מיסוי כמו שותפות, ולכן כל עוד חברת הLLCלא בוחרת להמסות כ”חברה” – תיחשב הכנסתה כהכנסה של בעליה. 
אז מה היתרון המובהק של LLCעל פני בעלות פרטית? – נניח שבעלותכם נכס בבעלות LLC וכעת אתם נתבעים על ידי צד שלישי לרוב על ידי דייר שחלילה נהרג בנכס או כל מקרה קיצון כזה או אחר, אותו צד שלישי יכול לתבוע את ה LLC ובגובה שוויו בלבד, לעומת בעלות פרטית בה הצד השלישי יכול לתבוע את כל רכושכם בישראל ומעבר לכך. כך שה LLC בעצם מגן על המשקיע באופן אישי.
משקיעים רבים אשר מנסים להימנע מעלויות נוספות כמו עלות ההקמה של החברה או אגרת המדינה, מחליטים לרכוש את הנכס על שמם הפרטי, ובכך מסתכנים בתביעות אשר יכולות להגיע אליהם באופן אישי מכיוון שאין להם מחיצת הגנה משפטית. 
לכן, בין אם משקיעים עם שותפים או לבד – תמיד מומלץ לפתוח חברת LLC במדינה שבה נרכש הנכס, ולרכוש את הנכס על שם הLLC בלבד. 
עלות פתיחת LLCמשתנה בין מדינה למדינה בארה”ב שכן עלות הפתיחה כוללת אגרת מדינה וכן עלות פרסום בעיתון (וזה תלוי בתפוצה, בניו יורק לדוגמא התפוצה של העיתונים רחבה יותר משאר המדינות) עבור התנגדות התושבים לשם כזה או אחר. לרוב העלויות הללו נעות בין 100 ל 1000 דולר, כולל עמלת עו”ד.
יש לא מעט אתרי אינטרנט שמציעים פתיחת LLC בעלות מופחתת, אני באופן אישי מתנגד לזה, כדי שלא תמצאו עצמכם ברגע התביעה חשופים כי לא עשיתם פעולה זו או אחרת בצורה מושלמת וכמתבקש על פי חוק.
 
 
להורדת המדריך החינמי להשקעות נדל”ן בארה”ב  לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *