מה יקרה ביום שהבנקים יחזרו לתת משכנתאות לרכישת דירה בארה”ב

כרגע הבנקים בארה”ב מערימים קשיים בכל הקשור למשכנתאות, לרכישת דירה בארה”ב. המקומיים עוברים בדיקות מרובות וברוב המקרים נענים בשלילה לבקשת משכנתא. לזרים אין סיכוי בכלל כרגע. ביום, שהבנקים יחזרו לתת משכנתאות בצורה סדירה, יהיה ללא ספק היום בו המחירים יתחילו לטוס למעלה במהירות. למשקיעים שלי אני ממליץ לרכוש עכשיו דירות וביום שיחזרו המשכנתאות לעשות ריפייננס

נדל”ן עובד בצורה זהה בכל מקום בעולם. זה לא משנה אם זה ישראל, ארה”ב, מזרח הרחוק או אירופה, מחיר נדל”ן יורכב תמיד ממרכיב הקרקע, עלות בנייה, ביקוש והיצע, נתוני הכלכלה של המדינה וכו’. ברגע שהבנקים בארה”ב נתנו משכנתאות לכל דורש, הם יצרו ביקושים אדירים לרכישת בתים על ידי כל אמריקאי והפכו את חלום הדירה לבר השגה, שהתגשם לאחר פגישה קצרה עם נציג המשכנתאות בבנק. בעקבות כך כאמור עלו המחירים לרמות בלתי סבירות. כרגע המצב קיצוני לצד השני – נדירים המקרים שמישהו מקבל אישור למשכנתא, אלא אם כן יכולת ההחזר שלו באמת גבוהה. כבר היום ניתן לראות כי הבנקים פחות קשוחים בכל הקשור לנתינת משכנתא – חשוב לזכור כי זהו אינטרס של הבנק לחלק הלוואת ומשכנתאות, כי הרי מזה הוא חי. ביום שהבנק ישחרר את הפקק ויחלק משכנתאות בקלות יתר, הוא יזרים כסף רב לנדל”ן, ייצור ביקושים לדירות ובכך יעלו המחירים.

אבל נדל”ן בארהב זה לא רק מספרים, יש בתחום זה גם אלמנט פסיכולוגי: ביום שהבנקים יקלו יותר ויתנו משכנתאות בקלות רבה למקומיים ולזרים, הם בעצם יביעו אמון בנדל”ן. אמון זה יתרום לשוק הנדל”ן הרבה יותר מהכסף שיזרימו לשוק, ותהיה סיבה נוספת לעליית מחירים.

אני אגב, ממליץ תמיד למשקיעים שלי לרכוש עכשיו כמה שיותר דירות במזומן. ביום שיחזרו לתת משכנתאות, לעשות ריפייננס – לקחת כסף מהבנק כנגד שיעבוד הנכס, ולרכוש עם הכסף נכס נוסף. כשזה יקרה הבנק ייתן 50 אחוז משווי הנכס ואז ניתן יהיה להכפיל את כמות הנכסים בבעלותכם, מבלי להביא כסף מהבית. דוגמא: נגיד שבבעלותכם דירה שרכשתם במזומן ב 70 אלף דולר. ביום שהבנקים יחזרו לתת משכנתאות, תוכלו לשעבד דירה זאת, לקבל 35 אלף דולר במזומן ועם לרכוש דירה נוספת כנגד שיעבוד הנכס החדש. במצב זה שני הנכסים יהיו משועבדים עם משכנתא ל 30 שנה שמתכסה על ידי שני הדיירים של הנכסים הללו, ואף נשאר רווח כל חודש לאחר ההחזר. וזה עוד לפני שהזכרתי את האקזיט שיהיה לכם משתי הדירות ולא רק מאחת.

כדי לדעת איך לרכוש נכס בארה”ב מהבנק לחץ כאן

למדריך השלם לרכישת נכס בארה”ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן