אובמה נשיא הנדל"ן של ארה"ב

 נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב


הבחירות בארה"ב  מאחורינו וברק אובמה יישאר בבית הלבן ארבע שנים נוספות. אומנם רבות דובר על ישראל והפצצה האיראנית, אך מה שמעניין באמת את האמריקאים כעת זה הבעיה הכלכלית והעלאת מחירי הנדל"ן בארהב. ולאובמה כבר יש תכנית  

במסגרת העימותים בין רומני ואובמה דובר יותר על ישראל ואיראן מאשר על פתרון המשבר הנדל"ן בארה"ב. רומני לא הציק בנושא מכיוון שרבים טוענים כי אין לו תכנית מעמיקה לטיפול בנושא הדיור, ואילו אובמה העדיף להימנע מלדבר על כך באריכות, שכן במהלך קמפיין מדברים על דברים טובים שנעשו, ולא מתרכזים בדברים הפחות מוצלחים, שנעשו במהלך כהונתו הראשונה.

ללא ספק האתגר הבולט ביותר העומד כעת בפני אובמה הינו טיפול בנושא הדיור, והוא גם יודע זאת. כפי הנראה אובמה ימשיך במדיניות שלו בטיפול במשבר הדיור בדרכים הבאות:

1.      הפיכת המשכנתאות לנגישות יותר

2.      מתן אפשרות למחזורי המשכנתא לבעלי משכנתאות, ובכך להקטין את ההחזר החודשי

3.      מתן מענקים וסיוע למדינות שנפגעו קשות לצורך שידרוג התשתיות, התעסוקה ובהעלאת מחירי הדיור באזורים הללו.

רומני בניגוד לאובמה הוא יותר איש של מספרים ועסקים, על כן האמריקאים גם נטו לסמוך עליו יותר בנושא הכלכלה. ההבדל המשמעותי ביותר בין שני המועמדים, בא לידי ביטוי בעובדה כי אובמה טוען, מאמין ופועל לטובת בעלי הבתים, ולטענתו הממשל צריך להתערב במחירי הדיור ולעשות הכל כדי לעלות אותם. לטענתו אם יעזור לבעלי המשכנתאות במחזור המשכנתא, ארה"ב תצא ממשבר הנדל"ן. לטענתו המדינה חייבת לעזור לאותם אנשים, שתקועים עם משכנתא חונקת, הגבוהה יותר מגובה הנכס.

על פי תפיסתו במידה ויעזור לאנשים במחזור המשכנתא, ההחזר החודשי יקטן ובכך לבעלי המשכנתאות יישאר כסף רב יותר מדי חודש, ובכך יעלו את רמת החיים שלהם, ויתרמו לכלכלה.

חשוב לציין עוד כי בתקופת הבחירות אי הוודאות לגבי זהותו של הנשיא הבא, הכניסה את שוק הנדל"ן בארה"ב להאטה, שכן אי הוודאות גרמה ללא מעט גופים, משקיעים ופעילים בשוק הנדל"ן להפחית פעילותם עד לאחר הבחירות, ולשבת על הגדר כדי לדעת מה תהיה המדיניות. על כן לטענת רבים כעת משיסתימו הבחירות הפעילות התקינה תחזור, והמחירים ימשיכו לעלות בקצב מהיר יותר.

כל שנותר הוא לחכות ולראות האם אובמה צדק והאם ביכולתו אכן להוציא את ארה"ב מהמשבר אליו נקלעה לפני ארבע שנים.

כדי לדעת כיצד מרוויחים כסף מנדל"ן לחץ כאן  

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן