איך יודעים מהם שכונות טובות להשקעה בארה"ב?

בית בארה"ב

בית בארה"ב

כידוע לפני מספר ימים חזרתי מניו יורק – כדי לבצע חקר שוק עבורי ועבור המשקיעים שלי. ישנם מספר דרכים לבצע חקר שוק, אחת הדרכים אותה ביצעתי – שכרתי נהג מונית מקומי, שיסביר לי בצורה אובייקטיבית וייקח אותי לסיבוב במונית כדי שאדע מהי שכונה טובה ומה לא

ישנו הבדל מהותי בין התיאוריה למעשי, וכשעושים חקר שוק בשטח יש לעשות זאת בצורה מקיפה, מעמיקה ומקצועית על ידי הצלבת מידע בין בעלי אינטרס לכאלו שלא. אז מעבר לכל הפגישות עם הברוקרים המקומיים (שהם בד"כ בעלי אינטרס למכור למשקיע את האזור בו הם עובדים), ישנם דרכים נוספות.

אז הנה אחד הדרכים אותם עשיתי: ביום הראשון מיד לאחר שנחתתי במדינת ניו יורק לבצע חקר שוק ברוצ'סטר, נהג מונית אקראי לקח אותי משדה התעופה למלון. זה היה ביום הראשון ולכן לא קבעתי לעצמי פגישות, כיוון שרציתי להרגיש את השטח בעצמי, ולבוא עם ידע בסיסי לפגישות עם הברוקרים במהלך אותו שבוע. למזלי אותו נהג מונית, שהסיע אותי מהשדה, סיפר לי שרכש לאחרונה בית באזור. הוא סיפר בכמה קנה ולשמחתי הוא גם יליד המקום מזה 45 שנה אז ידעתי שיש לו ידע טוב ואמין על השכונות. אז מה טוב יותר מלהציע לו 100 דולר לסיור בן כמה שעות בשכונות העיר?. תחילה נהג המונית לא הבין כלל מה אני רוצה ממנו, וחשב שאני רוצה שיערוך לי סיור כתייר באזור ולהראות לי מקומות תיירותיים בעיר. אחרי שהסברתי לו שאני עוסק בנדל"ן בארהב ושמוזיאון הטבע ממש לא מדבר אלי…ולאחר שסיפרתי כי שבאתי בשם מועדון משקיעים וגם בשמי לרכוש בעיר נכסים, הוא נכנס לעניין, התלהב מהרעיון היצירתי, ותוך שניות ספורות מצאתי את עצמי מסייר איתו בשכונות העיר במונית. לנהג (אגב, שמו ג'ורג' לאלו שמקפידים על הפרטים…), שהוא גם יליד המקום, אין אינטרס לסלף את האמת כשהוא מסביר לי על שכונה כזאת או אחרת ולהגיד אם היא טובה או לא.

נכסים בארה"ב

מתווכים באשר הם מונעים מאינטרסים, הם בד"כ מייצגים את המוכר ולכן יעשו הכול כדי למכור נכסים בשכונה בה עובדים, ונכסים אותם מייצגים. גם אם יש שכונות טובות יותר להשקעה מהשכונות בהם עובדים, הברוקר לא יגיד למשקיע כי אז יאבד אותו. לאותו נהג מונית אין שום אינטרס!!!. וכך נסעתי עם הנהג ברחבי העיר, ותוך שאני עוברים משכונה לשכונה בצורה נקייה ואובייקטיבית, הוא ציין את המקומות הטובים, הרעים ואף פילחנו על פי רחובות מהם הרחובות הטובים, והכול כמובן תוך כדי נסיעה, צילום וכתיבה.

אני תמיד ממליץ למשקיעים שלי לעשות הצלבת מידע. ככל שחקר השוק יעשה עם כמה שיותר אנשים – מתווכים, חברות ניהול, תושבי האזור, נהגי מוניות, פקידי קבלה של מלונות או סתם עוברי אורך, הסיכוי להצליח ולגלות בצורה טובה מהם האזורים הטובים גדלה. המלצתי – אל תתביישו ותשאלו כמה שיותר, גם אם זה לא נראה טבעי. עדיף להתגבר על הבושה טיפה מאשר להשקיע במקום בלי לעשות חקר שוק ולגלות, שהשקעתכם לא בדיוק כפי שחשבתם, או שהשקעתם במקום הכי גרוע בעיר.

השקעות בארה"ב

לא מעט משקיעים בארה"ב מספרים לי שהם נוסעים לראות נכסים אך נפגשים עם ברוקר אחד וזאת טעות גדולה, מכיוון שהוא יכול להטעות אתכם על פי האינטרסים שלו ובכך לא תדעו אף פעם את האמת. גם אם הוא עובד בשכונה הכי גרועה בעיר, לא תדעו אם לא תשאלו כמה שיותר אנשים. במידה ותשאלו 10 אנשים ביניהם מתווכים, חברות ניהול, תושבי האזור וכו' מהם האזורים הטובים, מיהם התושבים ובמה עוסקים תדעו על פי רוב התשובות מהם האזורים הטובים שכדאי להשקיע בארה"ב וממה כדאי להתרחק. נכון שיהיו כמה שלא יתנו תשובה אמיתית וכנה אך על פי הצלבה תוכלו תמיד להגיע לאמת.
כדי לדעת מהי דירה מעיקול לחץ כאן

להורדה ללא עלות ישירות למייל את הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן