איך מתמודדים על מכרז לרכישת נכס בארה"ב דרך הבנק?

בית בארה"ב

בית בארה"ב

רוב המשקיעים בארץ מעדיפים לרכוש דירות בארה"ב דרך ברוקרים בארץ או בחו"ל בעסקאות TURN KEY – בית שנקנה מהבנק, שופץ והושכר דרך ברוקר מקומי. משקיעים רבים מעדיפים בצורה הזאת מכיוון שזוהי הדרך הקלה ביותר ובלי יותר מדי כאבי ראש, אולם ישנה דרך נוספת וזה להציע ביד (BID) ולרכוש ישירות מהמעקל

אחת הדרכים לקנות בית בארה"ב הינה דרך הבנק בכינוס (FORECLOSURE). כדי להתמודד על מכרז יש להמציא לבנק PROOF OF FUND – באחד הפוסטים הקודמים הסברתי זאת בהרחבה. מדובר באישור של הבנק שלכם, שאכן יש לכם את הסכום אותו אתם מציעים. לאחר מכן יש צורך להציע BID  – המחיר אותו אנו מציעים כדי לרכוש הנכס. כדי להציע ביד יש צורך בבורקר מקומי, שיקשר בין המשקיע בארץ לבנק המעקל.

תהליך ההצעה פשוט יחסית: לאחר שקיבלנו את כתובת הנכס וצילומים מתוך הנכס והשכונה אנו אמורים להציע ביד. הביד מוצע לאחר שעשינו שיעורי בית על הנכס. שיעורי הבית אמורים לכלול את מחיר השכירות המוערכת, שבד"כ מצוין באקסל אותו אנו מקבלים מהברוקר, אך המלצתי היא שתבדקו שאלו אכן המחירים באמצעות אתר RENTOMETER.

לאחר מכן יש לנתח את העסקה כפי שציינתי בפוסטים הקודמים. יש לבדוק את מחיר הנכסים באזור (בין השאר באתר ZILLOW), מהי ההכנסה הממוצעת למשפחה בשכונה (בין השאר באמצעות אתר CITY-DATA), רמת הפשיעה והאבטלה. כל זאת לאחר שעשינו סיור וירטואלי באזור באמצעות GOOGLE  EARTH.

מעבר לכך הברוקר המקומי אמור לעזור לכם בהצעה. חשוב מאוד לדעת: לברוקר המקומי אינטרס למכור כמה שיותר נכסים כמה שיותר מהר, לכן במקרים רבים הוא ימליץ לכם לשים מחיר גבוה יותר כדי להגדיל את הסיכוי לזכייה, יש לקחת זאת בחשבון.

לאחר שהבנק/מעקל בודק את ההצעות הוא מוכר הדירה למשקיע, שהציעה ההצעה הגבוהה ביותר. חשוב לדעת כי הבנק מעביר את הנכס כמו שהוא (AS IS), כאשר עליכם לערוך את השיפוץ ולמצוא דייר בעצמכם. היתרון הגדול בדרך זו הינה חיסכון בעמלת הברוקר המקומי בארץ, שעשה את התהליך בעצמו.    

לטיפים לרכישת נדל"ן בארה"ב לחץ כאן

להורדת הספר: המדריך השלם לרכישת נכס בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן