ארה"ב: האבטלה ירדה לראשונה ל 7.8%

אתמול התפרסמו בארה"ב נתוני האבטלה, בניגוד לתחזיות האנליסטים, שציפו לשיעור אבטלה גבוה יותר, האבטלה ירדה בפעם הראשונה מ 8.1 ל% 7.8 ונוספו 114 אלף מקומות עבודה במהלך חודש ספטמבר

שוק התעסוקה בארה"ב ממשיך להראות סימנים חיוביים, ולאחר שפורסם כי מחירי הדירות בארהב נמצאים במגמת עלייה, נוסף נתון מעודד נוסף, שהפתיע אף את האנליסטים. הנתונים שפורסמו מצביעים על כך שלכלכלה האמריקאית נוספו בחודש ספטמבר 114 אלף משרות, ואילו שיעור האבטלה נפל מ-8.1% באוגוסט ל-7.8% – השיעור הנמוך ביותר מאז ינואר 2009.

חשוב לציין כי זאת הפעם הראשונה מזה ארבע שנים, ששיעור האבטלה נפל מתחת ל-8%. תחזיות האנליסטים ציפו שיתווספו 110 אלף משרות, בעוד ששיעור האבטלה יעלה ל-8.2%. 

הפרסומים שהציפו את כל העיתונות הכלכלית בארה"ב ובארץ פרסמו עוד כי בחודשים יולי ואוגוסט נוספו לכלכלה 86 אלף משרות יותר משהעריכו בתחילה. ביולי נוספו למעשה 181 אלף משרות במקום 141 אלף שדווחו בתחילה, בעוד שבאוגוסט נוספו 142 אלף משרות, לעומת 96 אלף עליהן דווח בחודש שעבר. בנוגע לרבעון שהסתיים בספטמבר, התרחבה הכלכלה האמריקאית ב-146 אלף משרות בממוצע בכל חודש.

נתון זה חשוב לנו כמשקיעים ממספר סיבות:

1.      ככל שהאבטלה תרד זה יעזור למחירי הדירות בארה"ב לעלות. מעבר למחיר הקרקע ומחיר הבנייה, מחירי הדירות מושפעים גם מנתונים כגון: אבטלה, מדד ביטחון כלכלי, ירידה בכמות הנכסים המעוקלים, גידול בהתחלות בנייה ועוד. ככל שיותר מדדים יראו סימנים חיוביים כך גם יגדל הסיכוי לעלייה מסיבית יותר במחירי הדיור.

2.      כאשר אנו מנתחים עסקה של נכס ספציפי חשוב לנו להבין את הסביבה של הנכס ומיהם התושבים בשכונה. אחד הפרמטרים הוא נתוני אבטלה באותה שכונה. כדי לדעת אם אחוז האבטלה בשכונה מסוימת גבוה או נמוך, אנו משווים אותו לאחוז האבטלה האמריקאי. קרי אם נבחן את שכונת הנכס הספציפי שאנו רוצים לרכוש, ויהיה בה 7 אחוזי אבטלה נסיק, כי האבטלה שם נמוכה מנתוני האבטלה הכלל ארציים, והעסקה כדאית. ככל שאחוז האבטלה באותה שכונה יהיה גבוה יותר מאחוז האבטלה האמריקאי העסקה פחות כדאית והשכונה יותר מסוכנת להשקעה. סביר להניח כי באותה שכונות התשואה גם תהיה גבוהה מאוד.

למעבר לכתבה המלאה מתוך ווינט  לחץ כאן

10 סיבות לעליית מחירי הנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר כיצד לרכוש נכס בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן