ארה"ב: האבטלה ירדה ל 7.7% ונמצאת בשפל של 4 שנים

המשק האמריקאי ממשיך להראות סימני התאוששות חיוביים, כשבשוק התעסוקה נוספו בחודש נובמבר 146 אלף משרות חדשות, בניגוד לתחזיות שהצפי למשרות חדשות עמד על 85 אלף

היום (שישי) פורסמו נתוני האבטלה בארה"ב ורבים התמוגגו על המספר החדש: 7.7% אבטלה – שפל חדש מזה ארבע שנים. עוד פורסם כי במהלך חודש נובמבר נוספו 146 אלף משרות חדשות, בניגוד לתחזיות ולדעת אנליסטים רבים, שציפו לכמות נמוכה יותר של משרות – 85 אלף. עוד על פי התחזיות היה נראה כי האבטלה תישאר ללא שינוי ותעמוד על 7.9 אחוז כפי שהיה בחודשים האחרונים. עוד על פי הסקר שנערך במשקי הבית ונועד לחשב את שיעור האבטלה, 369 אלף איש לא עבדו בגלל תנאי מזג האוויר הקשים בשבוע הסקר, שהתקיימה כשהסופה סנדי הכתה את אמריקה בהפתעה. משרד העבודה מסר כי ערך את הסקר שבוע מוקדם יותר בגלל חג ההודיה.

נתוני האבטלה הללו חשובים לנו כמשקיעים ממספר סיבות:

1.      ככל שהאבטלה תרד זה יעזור למחירי הדירות בארהב לעלות, שכן לאזרחי ארה"ב יהיה כסף פנוי רב יותר מדי חודש, דבר שיניע את הכלכלה האמריקאית. עוד חשוב לציין כי מעבר למחיר הקרקע ומחיר הבנייה, מחירי הדירות מושפעים גם מנתונים כגון: אבטלה, מדד ביטחון כלכלי, ירידה בכמות הנכסים המעוקלים, גידול בהתחלות בנייה ועוד. ככל שיותר מדדים יראו סימנים חיוביים כך גם יגדל הסיכוי לעלייה מסיבית יותר במחירי הדיור.

2.      כאשר אנו מנתחים עסקה של נכס ספציפי חשוב לנו להבין את הסביבה של הנכס ומיהם התושבים בשכונה. אחד הפרמטרים הוא נתוני אבטלה באותה שכונה. כדי לדעת אם אחוז האבטלה בשכונה מסוימת גבוה או נמוך, אנו משווים אותו לאחוז האבטלה האמריקאי. קרי אם נבחן את שכונת הנכס הספציפי שאנו רוצים לרכוש, ויהיה בה 7 אחוזי אבטלה נסיק, כי האבטלה שם נמוכה מנתוני האבטלה הכלל ארציים, והעסקה כדאית. ככל שאחוז האבטלה באותה שכונה יהיה גבוה יותר מאחוז האבטלה האמריקאי העסקה פחות כדאית והשכונה יותר מסוכנת להשקעה. סביר להניח כי באותה שכונות התשואה גם תהיה גבוהה מאוד.

ארה"ב נמצאת בכיוון הנכון וכל שנותר זה לעבור את הצוק הפיקסלי, שלדעת רבים תבלום את נתוני התעסוקה החיוביים. מייקל גייפן כלכלן בכיר בברקליס ציין היום  "אנו מתקדמים בשוק העבודה. אנו מצפים לחזור לקצב העסקה המעיד שאנו נעים בכיוון הנכון. הקצב לא מהיר כפי שהיו רוצים קובעי המדיניות, אבל התעסוקה הולכת וגדלה".

מי הולך להשקיע 11 מיליארד דולר בארה"ב לחץ כאן

להורדה למייל שלך ללא תשלום הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן