ארה"ב: לאור הירידה באבטלה, עליה באמון הצרכנים לשיא מאז 2008

השקעות בארה"ב

אובמה יכול לטפוח לעצמו על השכם. הסיבה: לאור שיפור נתוני האבטלה , עליה באמון הצרכנים לשיא חדש משנת 2008 והגיע לרמה של לפני המשבר

מדד בטחון הצרכנים הינו מדד המשקף את אמון הצרכנים בכלכלה האמריקאית. מדד זה נעשה על ידי סקר מקיף, בו מביעים האמריקאים אמון/אי אמון בפרמטרים שונים כגון דיור, כלכלה, מדד מחירים לצרכן ועוד. אומנם מדד זה נעשה באמצעות סקרים ומבוסס על הרגשות אך יש לו השפעה נכרת. כפי שכתבתי בפוסטים הקודמים מחירי דירות מורכבים מספר פרמטרים: עלות בנייה, עלות הקרקע ונתוני מאקרו של המדינה בה נמצא הנכס. במרכיב נתוני המאקרו ניתן למצוא נתוני ביקוש והיצע, נתוני אבטלה, הכנסה של התושבים, אמון הצרכנים ועוד. ברגע שנתוני המאקרו מראים סימנים חיוביים זה נזקף ומשפיע גם על מחירי הנדל"ן בארה"ב. ככל שהנתונים הללו יצביעו על מגמה חיובית, הסיכוי לעליית מחירי הנדל"ן תעלה.

ממחקר שערכה חברת המחקר "קונפרנס בורד" ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה בנובמבר לרמתו הגבוהה ביותר מזה למעלה מארבע שנים.

על פי כתבה שפורסמה בדה מרקר ביטחון הצרכנים עלה החודש ל-73.7 נקודות, לעומת 73.1 באוקטובר. זו הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה מאז פברואר 2008, והיא עקפה הן את התחזיות של סקר הכלכלנים של מרקטווץ', שצפה 72.2 נקודות במדד, והן את של סקר רויטרס שצפה 73 נקודות במדד".
ניתן להסיק מכך כי הצרכנים ביטאו אופטימיות לגבי המצב הנוכחי של ארה"ב כל זאת לאור השיפור בשוק התעסוקה והירידה באבטלה, שעמדה על פחות מ-8% באוקטובר.

"בחודשים האחרונים הצרכנים ביטאו אופטימיות גוברת לגבי המצב הנוכחי והעתידי של שוק התעסוקה, והשיפור בו סייע להגביר את ביטחונם", אמר לין פרנקו, בכיר בקונפרנס בורד.

 למעבר לכתבה מתוך דה מרקר  לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן