ברוקר ממולח

ישנם 2 סוגי משקיעים שרוכשים דירה בארה"ב: כאלו הנוטים להאמין לכל ברוקר, ומשקיעים שלא מאמינים לשום דבר שהברוקר אומר. בפוסט זה ארצה להתייחס דווקא לתמימים, הנוטים להאמין לכל מה שהברוקר בארץ/בארה"ב אומר. יש לי 3 מילים להגיד לכם: תבדקו, תבדקו, תבדקו!!!

מכיוון שלמשקיעים רבים מהארץ המעוניינים לרכוש דירה בארה"ב, אין גישה לידע ומידע (למרות שכל המידע פתוח וזמין, וגם פה אני משתדל להעביר את כל הידע), הם רוצים להאמין לכל מה שהם שומעים מהברוקר. אני רוצה להשתמש בדוגמא שאני תמיד נותן למשקיעים שלי: ברוקר הוא בדיוק כמו סוחר רכב, יש לו אינטרס למכור לכם, והוא יעשה הכל כדי שזה יקרה. זה לא שחלילה הברוקרים הם שרלטנים או רמאים, אך תמיד בכל עסקה יש אותיות קטנות שעליכם למצוא, לכל נכס בארה"ב יש חסרונות שחייבים לעלות עליהם. במהלך כל הפגישות שהיו לי עם ברוקרים הם תמיד הציגו המיקום (המדינה בו נמצא הנכס) כמקום הטוב ביותר להשקעה!!. תמיד, אבל תמיד הברוקר יגיד שאותה מדינה היא המדינה הטובה ביותר להשקעה כי: יש בה הכי הרבה תיירים/הכי פחות אבטלה/הכי פחות בתים נטושים/כל החברות הגדולות נמצאות שם/הכי הרבה אוניברסיטאות ועוד שלל תיאורים משכנעים.

חלק גדול מהם יביאו גם כתבות שתומכות בעובדה זאת מה CNN, BBC, אינטרנט וכו'. בארה"ב יש לא מעט מדינות ולכל מדינה המון יתרונות וחסרונות. שכונות בארצות הברית הם בגודל של ערים בארץ, על כן אל תנתחו העיסקה ברמת המאקרו אלא ברמת המיקרו – ברמת הבית/הרחוב/הבלוק וכן העיר, השכונה והמדינה. לפעמים בית ברחוב יכול להיות מצוין והבית שלידו מהווה השקעה גרועה. הטיפ הכי חשוב שאני נותן תמיד: מצאו את החסרונות, זאת המטרה שלכם!! כדי שתהיו מודעים להם, ורק אז לאחר שיש לכם את כל השיקולים/היתרונות/החסרונות תקבלו החלטה – האם לקנות או שלא.

גם לגבי הנכס והשכונה בארה"ב תיתקלו ב"סיפורי גבורה", שזאת שכונה מעולה/שהאבטלה בה הנמוכה ביותר בארה"ב/שהתושבים מרוויחים שם הרבה מעל הממוצע/שהיא הכי קרובה ל…./שאין בה פשיעה/שבתים מושכרים שם מהר וכו'. גם פה הטיפ שלי הוא: תבדקו!!!.

משקיעים רבים מהארץ בודקים עשרות נכסים בישראל לפני שהם בוחרים את הבית שלהם, הם נפגשים עם לא מעט מתווכים, מתייעצים עם עו"ד, מגיעים לנכס ביום ובערב, אך משום מה נוטים להקל ראש בכל הקשור להשקעה בארה"ב – שם רבים פועלים על פי אינטואיציה, וזה מכעיס אותי!!!
שוב אחזור על זה, כדי שכל פעם תהיו מול ברוקר זה המשפט שיעלה לכם בראש: לברוקרים, המוכרים בתים בארץ, יש אינטרס למכור. ברוקרים קונים נכסים בזול ומוכרים במכיר גבוה יותר ועל כן כל האמצעים כשרים מבחינתם למכור לכם. שוב, לא כולם כאלו, אבל תתייחסו כאילו כולם כאלו על מנת שתהיו כמה שיותר חשדנים כדי שתצאו עם נכס טוב.

בפוסטים הקודמים הסברתי על קצה המזלג כיצד מנתחים עיסקה. גם בהמשך אלמד כיצד לעשות זאת כדי לא לקנות חתול בשק. תפעלו לפי הכללים הללו או במדיה ואין לכם חשק לחפש ולמצוא המידע באינטרנט, עשו זאת עם מישהו שכבר עשה את זה, ולא לפי אינטואיציות. המידע זמין ברשת, רק צריך לדעת להגיע אליו, ולאחר מכן לנתח אותו. 

כדי לדעת כיצד להתגבר על הפחד בהשקעה בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך לרכישת דירה בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן