גלובס: עליה במספר התחלות הבנייה במהלך חודש אוקטובר

נכסים בארה"ב

נכסים בארה"ב

התחלות הבנייה הינו סוג של מדד המעיד על מצב שוק הנדל"ן. ככל שמספר התחלות הבנייה יהיה גבוה יותר, כך גם הביקושים לנדל"ן יהיו גבוהים יותר. ההסבר לכך פשוט: הקבלנים יבנו יותר כשיש ביקושים, ויעדיפו לבנות פחות אם הביקושים לדירות יהיו נמוכים

לא מעט אנו שומעים על נתון התחלות בנייה. בארץ נתון זה משחק תפקיד מכריע, שכן לא מעט דובר על העובדה, כי לקבלנים בארץ השפעה גדולה על מחירי הדירות, וזאת מכיוון שמלאי הקרקעות בארץ דליל. בארץ, כשיש ירידה בביקושים/במחירים הקבלנים לא בונים וכך ההיצע יורד והמחירים עולים חזרה. אחת הביקורות על הקבלנים בארה לידי ביטוי בעובדה, כי לא מעט קבלנים "יושבים" על קרקעות במשך שנים, ולא מתחילים לבנות כי הם מחכים לעליית מחירים, ובכך משפיעים על מחירי הדיור. כשהמחירים עולים הם מתחילים לבנות ובכך תורמים לעליית המחירים, שעולים ללא הפסקה.

בארה"ב ההשפעה של הקבלנים אינה מכרעת ומורגשת כפי שהיא בארץ, מכיוון שבניגוד לארץ, מלאי הקרקעות בארה"ב הינו עצום.  מצד שני התחלות הבנייה מסמלות את הביקושים ההולכים וגוברים, ואת שוקהנדל"ן האמריקאי, שמראה סימני התאוששות.
הקבלנים מתנהלים כבעלי עסק לכל דבר: ברגע שיש מלאי עצום של דירות יד שנייה למכירה, הם יבחרו לא לבנות שכן ברגע שההיצע גבוה, הם יאלצו למכור במחירים נמוכים יותר וההיפך. והרי קבלן יעדיף למכור במחירים גבוהים ככל שיוכל, ולמקסם את רווחיו.                                                                 
השבוע פורסמה כתבה בגלובס כי נתון התחלות הבנייה לחודש אוקטובר הפתיע, עם עלייה חדה בניגוד לתחזיות. נתון זה מצטרף לנתון שפורסם אתמול כי מכירות הבתים לחודש אוקטובר הצביע על עלייה ל 379 אלף מכירות לעומת 370 אלף בחודש הקודם.

על פי הנתונים, שפורסמו בארה"ב בחודש אוקטובר, התחלות הבנייה עמדו על 894 אלף מכירות לעומת 863 אלף בחודש הקודם, זאת בניגוד לתחזיות האנליסטיים שצפו לירידה ל 840 אלף התחלות בנייה חדשות. נתונים אלו, ונתונים אחרים שפורסמו לאחרונה, מצביעים על העובדה כי שוק הנדל"ן האמריקאי מראה סימנים חיוביים של התאוששות.
למעבר לכתבה מתוך גלובס  לחץ כאן
מה עדיף להשקיע בעסק או בנכס? לחץ כאן
להורדה בחינם של הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן