דור הבייבי בומרס והשפעתו על הנדל"ן בארה"ב

דור הבייבי בום, שנקרא גם דור הבייבי בומרס, הינו דור שנולד בארה"ב לאחר מלחמת העולם השנייה, בין השנים 46-64. מכיוון שמדובר במיליוני ילדים, שנולדו לאחר המלחמה, השפעתם על הכלכלה האמריקאית גדולה

למה בעצם חשוב להכיר דור זה ואיך זה משפיע על שוק הנדל"ן בארה"ב?. כדי להסביר זאת יש צורך להכיר ברקע: בד"כ לאחר מלחמות יש נטייה לגידול באוכלוסייה לאחר 9 חודשים מסיום המלחמה. מיליוני ילדים נולדו לאחר המלחמה ומכיוון שמדובר במסה גדולה השפעתם עצומה. זהו דור שנחשף לטלוויזיה לראשונה, דור של ילדי הפרחים ותקופת הוודסטוק וכו'. כל פעולה שעשו וכל העסקים שנתנו מענה לדור זה, זכו להצלחה גדולה – חברות לבגדי ילדים, בתי ספר, אוניברסיטאות ואפילו הביטלס, שדור הבייבי בום היה קהל היעד שלהם. לא צריך להיות גאון מתמטי כדי להבין שדור זה יוצא לפנסיה בשנים הקרובות. ולמה זה חשוב? מכיוון שבארה"ב בניגוד לישראל פנסיונרים מכל רחבי המדינה אוהבים למכור את ביתם ולעבור לאזור רצועת השמש – פלורידה, מיאמי, ווגאס, אוהיו וכו'. בארץ בד"כ פנסיונר לא עובד דירה בפנסיה ונשאר באותה סביבה עד יומו האחרון. מי שעוקב אחר הסדרה סיינפלד יכול להיווכח, שגם ההורים של ג'רי וגם של ג'ורג' פנסיונרים שחיים את הפנסיה בפלורידה עם כל ההוואי החברתי והתרבותי של הפנסיונרים. ולמה בעצם הם עוברים למדינות רצועת השמש?. מכיוון שמזג האוויר באזורים הללו נוח ונעים. יש שם לא מעט מגרשי גולף, מחירי הדירות נמוכים, ופנסיונרים רבים חיים שם. בגלל הסיבות הללו רבים מוכרים את דירתם היקרה, קונים זולה יותר באזורים הללו, ואת העודף שומרים למחיה. אם מיליוני בני דור זה ימשיכו לעשות זאת כפי שעשו קודמיהם, הביקוש לנכסים יהיה גבוה וכך עליית המחירים תהיה בהתאם.

כדי לדעת הערכות מתי ייסגר חלון ההזדמנויות בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך לרכישת נכס בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

2 תגובות

  1. אבל לא תהיה ירידת מחירים כי יש רק שכבת גיל מסויימת שמגיעה למקומות האלה? אני יודעת שהרבה אנשים מחפשים סביבה צעירה או מגוונת לחיות בה.
    וכן, סיינפלד זו אחת הסדרות האהובות עליי וזו פעם ראשונה שנתקלתי בכך שאנשים עוברים מדינה בגיל פנסיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן