בתמונה העיר דטרויט לאחר שהתאוששה מהמשבר הפיננסי של 2008

הכירו את דטרויט: העיר שהציעה במשבר 2008 בית ב-1 דולר

דטרויט היא אחת הערים הכי מסקרנות להשקעות בארצות הברית. כן, אכן קשה להאמין, במשבר 2008 היא הייתה העיר שאכלסה את תעשיית הרכב האמריקאית, בניינים ובתים בה ננטשו והשבר הכלכלי היה גדול. זה המחיר שבו נמכרו נכסים בעיר דטרויט בעת המשבר הפיננסי של שנת 2008

נדל

העיר דטרויט היא אחת המסקרנות ביותר בכל הנוגע בהשקעות נדל"ן. משבר הסאב-פריים שפגע לפני יותר מעשור בצורה קשה בכלכלה האמריקאית, הביא למכה אנושה בתעשיית הרכב. המצב הזה יצר אבטלה גדולה מאוד בעיר דטרויט, שנחשבה לעיר המרכזית של ענף הרכב. כולנו בוודאי זוכרים את פשיטת הרגל של ג'נרל מוטורוס שנרכשה מאוחר יותר וניצלה.

בית בדטרויט ב-1 דולר? זו לא טעות, בזמן המשבר הפיננסי של 2008 זה אכן היה אפשרי. בעוד רבים מאיתנו עובדים קשה על מנת לשלם משכנתא, להשקיע ולייצר לעצמנו הכנסה פאסיבית, כל אלה יתפלאו לשמוע שלאחר משבר הסאב-פרייים היה אפשר אפשר למצוא בדטרויט, בתים במחיר של דולר אחד ואפילו בתים בני חמישה חדרי שינה ב- 10,000 דולר. אבל לפני שאתם שולחים את היד לארנק, יש כמה דברים שעליכם לדעת. עצרו רגע לחשוב ונסו לתאר מצב שבו בעיר מסוימת, לא חשוב איזה, מחירי הבתים יורדים כמעט לאפס. בישראל אין הזדמנויות כפי שיש בארצות הברית.

העיר דטרויט הגישה את האחת הבקשות הגדולות ביותר לפשיטת רגל, בהיסטוריה של ארה"ב. שאלות רבות הנוגעות לעתידן של התשתיות העירוניות, תוכניות הפנסיה או בתי הספר הציבוריים, נותרו ללא מענה. שאלות נוספות ממשיכות לצוץ ולעלות מדי יום. הירידה החדה במחירי הדיור, נראית אמנם מפתה מאוד. האם מדובר באמת בעסקאות טובות?
"האמת היא שאף אחד לא יודע אם דטרויט היא העסקה של הרגע, בגלל שהמחירים בעיר ירדו ברציפות בשישים השנים האחרונות", אומר מומחה הנדל"ן ג'ייסון אברהמס. "אנשים אמרו שזו עסקה טובה לפני 40 שנה. הם אמרו שזה הזמן לקנות לפני 30 שנה, לפני 20 שנה וגם לפני עשור. עד היום, דטרויט לא התגלתה עסקה כל כך טובה".

דירה בארה"ב : 80,000 מבנים ריקים

לדברי אברהמס, עומדים כיום בדטרויט כשמונים אלף מבנים ריקים, אך רובם מתפוררים. "במחירים הגבוהים יותר 15-20 אלף דולר, רוב הבתים נמצאים במצב סביר. הבעיה היא שמעט מאוד אנשים מוכנים לגור בסביבה הזו".
חומרת מצבה של העיר, שנמצאת בסדר גודל אחר מאשר כל עיר אחרת באצות הברית, מעלה בקרב מומחים רבים מחשבות, לא לגבי ערים מסוימות כאלה או אחרות, אלא לגבי עתיד הכלכלה האמריקנית.

השקעות נדל"ן בעיר דטרויט והאתגרים

זה לא יהיה פשוט לרכוש נכס נדל"ן בדולר, כיום בשנת 2020 אין כמעט הזדמנויות כאלה. כשהדם זרם ברחובות, איש כמעט לא חשב שמחירים כאלה הם הזדמנות לרכוש נדל"ן. מעטים העזו והדפוס הזה חוזר על עצמו כל פעם מחדש. המשבר מייצר פחד ומשקיעים לא קופצים למים הקרים. 
גם אם תמצאו נכס בדטרויט ותחליטו לרכוש אותו, יעמדו בפניכם לא מעט קשיים.
100,000מתוך כ-350,000 נכסים בעיר, נמצאים בבעלות של סוכנויות ממשלתיות, בנקים וחברות אשראי. רוב הנכסים הללו פנויים וניתנים לרכישה, אולם פשיטת הרגל העירונית, הקפיאה למעשה את כל תהליכי המכירה של הנכסים הללו. יחד עם זאת, כעבור יותר מעשור מאז המשבר הפיננסי של 2008 והפגיעה המשמעותית בתעשיית הרכב האמריקאי, דטרויט חזרה למסלול
למעבר לכתבה המלאה מתוך העיתון הכלכלי MAIN STREET לחץ כאן
כדי לדעת מהם היתרונות והחסרונות של דירת קונדו לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן