דיילי ניוז: מחירי הדיור עלו בקצב מהיר מזה שבע שנים

 נדל"ן בארה"ב

לפני מספר ימים פורסמה כתבה בדיילי ניוז על מצב הנדל"ןבארה"ב. על פי הכתבה מחירי הדיור ברבעון הרביעי של שנת 2012 הצביעו על שיעור שנתי של גידול גבוה יותר מכל רבעון מאז סוף שנת 2005. האיגוד הלאומי של המתווכים (NAR) ציין כי הפעם האחרונה בה נרשמה עליה חדה כל כך, הייתה רק לפני 29 שנים

לורנס יון, כלכלן ראשי באיגוד NAR, מצהיר כי כל צמיחת המחירים החדה נעוצה בשערי ריבית נמוכים, ומלאי נמוך ביותר של דיור שלא נמכר ב-12 השנים האחרונות. לדבריו: "מכירות בתים מונעות על ידי ביקוש ויצירת מקומות עבודה. האוכלוסייה גדלה באופן מהיר, ולכן דינמיקת ההיצע והביקוש מהווה את עיקר המשחק של שוק הנדל"ן בארהב".

עליית המחירים החדה נובעת בחלקה מנתח שוק קטן יותר של בתים הנמכרים במחירים נמוכים יותר. נתח המכירות הקצרות, אשר בדרך כלל מבוצעות תוך מתן הנחות משמעותיות, צנח בעוד 23% מהמכירות ברבעון הרביעי לעומת צניחה של 30% לפני שנה.

מלאי הבתים שלא נמכרו עמד על הרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2001. בסוף הרבעון הרביעי ניתן היה למצוא 1,820,000 בתים זמינים למכירה, שהיוו 21.6% מהרבעון הרביעי של 2011, שנה שבה ניתן היה למצוא 2,320,000 בתים למכירה בשוק הנדל"ן בארה"ב.

מדד הדיור מראה כי בשנת 2012 הוכפלה ההכנסה השנתית של משפחה, ולכן רוב הרוכשים יכולים לרכוש דירה במסגרת האמצעים העומדים לרשותם. למרות העלייה במדד, צפויה שנת 2013 לעמוד על השיא הטוב ביותר שנרשם בשנים האחרונות בשוק מחירי הדיור.
למעבר לכתבה מתוך הדיילי ניוז לחץ כאן

להורדה ללא תשלום של הספר כיצד לרכוש נדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן