האם יש משכנתאות בארה"ב?

כרגע אין משכנתאות בארה"ב למשקיעים זרים, אבל אפשר להתנחם בעובדה שערב המשבר של 2008 היה אפשר להשיג מימון לנכס. האם זה יחזור לעצמו? רק הזמן יגיד

לא מעט משקיעים מנסים לברר לגבי משכנתא בארה"ב אז אסכם את המצב במשפט אחד: כרגע אין משכנתאות בארה"ב למשקיעים זרים!

במהלך כל ליווי המשקיעים ברכישת נכס בארה"ב פנו אליי לא, שציינו כי באפשרותם לקבל משכנתאות ומימונים לצורך רכישת נדל"ן בארה"ב. עד היום לא נפגשתי ולו במשקיע אחד זר, שבסופו של דבר אכן צלח וקיבל משכנתא. כרגע הברז בארה"ב סגור ואין אפשרות לקבל מימון לתושבים זרים.

אבל אפשר להתנחם בעובדה, שאם ערב המשבר אפשר היה להשיג מימונים, הרי שמחיר דירה כיום היווה רק ההון העצמי אז. הערכות מדברות על כך שזה ישתנה ובסופו של דבר הבנקים יחזרו לתת מימונים/הלוואות ומשכנתאות, כי הרי הבנקים חיים ממתן אשראי. ישנה אופציה לקבל מימון ולעקוף את הנהלים על ידי כך שתרכשו נכס בארה"ב עם שותף בעל אזרחות אמריקאית. ברגע שתושב ארה"ב הוא חלק מהבעלים על הנכס – הליך קבלת המשכנתא יהיה קל יותר. 

אגב, ביום שהבנקים יחזרו לתת משכנתאות לכל דורש מחירי הדירות יעלו, שכן זה יכניס כסף נוסף לשוק הנדל"ן, הביקושים לנכסים יעלו וכך גם מחירי הנכסים. בארה"ב יש מונח שנקרא HARD MONEY – מימון עוקף בנקים בעזרתו ניתן לממן עסקאות נדלן. בפוסטים הבאים אסביר מה זה בדיוק.

המלצה שלי תמיד למשקיעים – לקנות היום במזומן וביום שיהיו משכנתאות לעשות ריפייננס על הנכסים הקיימים ופשוט להכפיל כמות הנכסים ולהגדיל ההכנסה משכירות.

כדי לדעת מה יקרה ביום בו יחזרו הבנקים לתת משכנתאות לחץ כאן

להורדת המדריך המלא בחינם של רכישת בית בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן