האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארה"ב למרות המרחק הרב?

השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

רבים נמנעים מהשקעות רחוקות בגלל המרחק הדמוגרפי. לטענתם המרחק גורם לאי וודאות רבה, לפחד, לחוסר ידע ובעיקר חוסר שליטה. כל הדברים האלו הינם פסיכולוגיים בלבד – ברגע שנבין זאת, המחשבות הללו ייעלמו. זה לא משנה אם הנכס פה או שם – אין סיבה להגיע אליו בכלל, לכן מיקומו הגיאוגרפי אינו משנה כלל


אם אשאל משקיע נדל"ן מכל מקום בעולם, איפה הכי כדאי להשקיע בישראל או בארה"ב, ברור שכולם יענו פה אחד – בארה"ב: השכירות שם גבוה, התשואות גבוהות והמחירים בתחתית וצפויים לעלות – חלומו של כל משקיע. לעומת זאת בישראל השכירות גבוהה אך התשואות נמוכות, שכן מחירי הדירות בשמיים, והסיכוי לעליות נמוך. אם כך מדוע הישראלים מעדיפים יותר להשקיע בישראל ולא בארה"ב?. זה הרי ברור שבגלל המרחק!!
הרי אם אותם משקיעים היו אמריקאים, אנגלים, צרפתים או מכל מקום אחר בעולם, אין סיכוי שהיו משקיעים במדינה עם נתונים כלכליים כאלו ובמצב בטחוני כמו בישראל.
חשוב לי לציין – גם אני חשבתי כך בהתחלה, עד שרכשתי לפני מספר שנים מספר דירות בבאר שבע וחיפה. אני חושב שהגעתי לדירות הללו פיזית מקסימום שעה, במהלך כל השנים הללו. כשמתחלף דייר, יש לי מתווך שאחראי לכך, כשיש קלקול בדירה אני קורא לאיש מקצוע. אז אם כך מה ההבדל אם הדירה קרובה/רחוקה?. שאני חושב על זה גם הנכסים שנמצאים קרוב אליי, אני לא נוהג להגיע אליהם באף שלב – לא בזמן תיקונים ולא בזמן החלפת דייר, כך שהמרחק הפיזי לא באמת משנה, וזה פסיכולוגי לחלוטין.
האם לדעתך נוחי דנקנר היה בכל סניפי רשת שופר סל?, האם יריב שפע, מבעלי ארומה היה בכל הסניפים?. האם בינו צדיק הולך לכל סניפי פז בארץ? אני בטוח שהתשובה היא – ממש לא!!

המרחק אינו משחק תפקיד כלל. הדבר היחיד שמשחק תפקיד אלו נתוני הנכס מבחינת מספרים. לתפיסתי נכס הינו עסק לכל דבר, רק ללא צורך בניהול יומיומי ואינטנסיבי. ישנם חברות ענק שמשקיעות בנדל"ן בארהב ובבעלותן עשרות אלפי יחידות דיור, אין סיכוי שהם מכירים כל נכס ומיקומו, ועוד יותר אין סיכוי כי היו בכל הנכסים פיזית?


נדל"ן בארה"ב

משקיעי נדל"ן רציניים לא אמורים להשכיר הבית בעצמם, הם לא אמורים לתקן כלום בבית בעצמם במקרה של תקלה, ובטח לא להגיע לביקורים מפתיעים. משקיעי נדל"ן רציניים אמורים לחשוב כיצד להגדיל את כמות הנכסים – זאת העבודה היחידה שלהם. לכן מיקום הנכס לא משנה, ממילא לא תגיעו אליו.
אם אתם חוששים מהרכישה עצמה, אז לאחר ניתוח הנכס ובדיקתו, תטוסו לראות אותו ואת השכונה, רק למען השקט הנפשי, אבל בשום אופן לא לוותר על השקעת נדל"ן בארה"ב רק בגלל המרחק הגאוגרפי ביניכם לנכס.
בכל השקעת נדלן בארהב ישנם האנשים הנכונים, שיעשו עבורכם את ההשקעה גם אם היא רחוקה: יש ברוקר (שיאתר עבורכם הנכס המתאים), חברת ניהול (שתנהל עבורכם הנכס במקרה של תקלות), חברת ביטוח (שתבטח הנכס), טייטל קומפני (שידאגו להעברות הכספים), אינספשקין (שיבדקו את מצבו הפיזי של הנכס), וחברת שיפוצים (שתשפץ הנכס). אז נכון, אלו דברים שעולים כסף, לכן כשרוכשים נכס יש לוודא כי לאחר כל התשלומים הללו יישאר לכם כסף, זה התפקיד היחיד שלכם בתור משקיעים, לכן יש לעשות את זה טוב. במידה ונשאר – לכו על זה. אם לא תעברו לנכס הבא. על הדברים האלו מוותרים על עסקה, לא על מרחק הנכס מהמשקיע!!!

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן