האם רכישת אדמה בארה"ב נחשבת להשקעה נדלנית טובה?

לאחרונה הגיע אליי לייעוץ בחור נחמד, חכם, איש הייטק, עם עסקת קרקע במיאמי ארצות הברית. נחוש לרכוש את הקרקע, הוא ביקש לדעת האם העסקה כדאית או שלאו, והאם מחיר הקרקע סביר או גבוה. המחיר של הקרקע על הים – 15 אלף דולר. מה עניתי לו? כנסו לכתבה

אם להרביץ למשקיע היה חוקי, ואם לא הייתי נמוך סביר להניח שהייתי מוריד לו סטירה…(:

ועכשיו ברצינות: אני לא מבין מדוע צריך להתחכם, ואם הכסף בארה"ב מונח על הקרקע, מדוע אנשים חושבים לטפס על העצים או על הרים כדי להביא אותו?, מדוע להיכנס להרפתקאות מיותרות ולא חכמות?. בארצות הברית ניתן לקנות נכסים בפחות ממחיר הבנייה, אז למה לקנות קרקע, לחכות ולבנות עליה לאחר זמן מה?, הרי יעלה יותר זול לקנות בנוי!!. סיבה נוספת – מבחינתי נדל"ן בארהב זה ביזנס לכל דבר, עם הכנסות והוצאות. מדוע עם כן, כשאפשר לקנות נכס בארה"ב ולהרוויח יחסית בזמן קצר מהשכרה, משקיעים מחפשים לרכוש, לחכות לאישורים, לבנות ואז להמתין לדייר?, כשאפשר לעשות זאת בדיוק עם נכס קיים, בלי כאב ראש וללא בירוקרטיה ובמסלול מקוצר?.
וסיבה נוספת וחשובה: נכסים רבים בארצות הברית, במיוחד במיאמי עומדים ריקים. לאחרונה אחד המשקיעים שלי חזר משם וסיפר כי, בניינים שלמים הנמצאים סמוך לים, עומדים ריקים. אז אם הנכסים הבנויים עומדים ריקים, מדוע יש לרכוש אדמה במקום כזה או בכלל, כשבשוק האמריקאי כמות הנכסים הריקים עצומה?. לכן אם תשקלו לרכוש קרקע תיזכרו בפוסט זה ותודו בנימוס ליזם, כי הוא היחיד שירוויח מכם, אתם בטוח שלא, בטח לא בשנים הקרובות.

5 סיבות לעליית מחירים בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך המלאה לרכישת בית בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

4 תגובות

 1. יריב שלום.
  לשם שינוי לא לגמרי מסכים עם הפוסט.
  הוא נכון רק לגבי מי שמתכנן לבנות.
  אולם קרקע, במיוחד באזורים נרחבים בפלורידה שם מחירי הקרקעות צנחו בעד 90%!!. ויכולים לשמש כיום כנכס נדלן עם פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר, ללא צורך לבנות.
  בהתאוששות המחירים הנוכחית וכניסת קבלנים וייזמי בניה מחדש לשוק. תנודת המחירים בשוק הקרקעות היא בסדרי גודל גבוהה משל בתים.
  גם אם הקרקעות לא יחזרו את כל המהלך למחיר השיא (900%) אלא יכפילו או ישלשו את ערכם, מדובר ברווח גבוהה משמעותי מכל תחזית של בית פרטי.
  מדובר בעסקה מעט יותר ספקולטיבית אבל כעומק התעוזה הסיכוי להרוויח.
  לא הייתי פוסל אותה על הסף ובטח לא סוטר למשקיע.
  אני רואה בהשקעה בקרקע כ"מניית חלום" בתיק השקעות. משקיעים בה חלק קטן מההון. הצלחה שלה יכולה להקפיץ את הרווחיות בתיק כולו. להבדיל ממניה מדובר כאן בנכס נדלני שנחשב הרבה יותר סולידי.

 2. בהשקעות נדל"ן בדיוק כמו כל השקעה אחרת אין אמת אחת והסיכוי למגוון רחב של דעות הוא גדול. זה בסדר וזה לגיטימי. לדעתי גם אם מחירי הקרקעות יעלו כפי שאתה אומר, ברגע שזה יקרה, יעלו גם מחירי הדירות…רק שבדירות אפשר גם להרוויח משכירות במהלך הדרך, בעוד בקרקע מרוויחים רק באקזיט…כי הרי אם תבנה עליה עלות הבנייה תהיה גבוהה יותר מדירה בנויה כרגע, שכן כרגע נכסים נמכרים בחצי מעלות הבנייה באזורים רבים בארה"ב ולפעמים אף פחות מכך

 3. על קרקע אין צורך לשלם בעלויות של אחזקה…
  הקרקע עומדת ללא הוצעות ולאחר כעשר חמש עשרה שנה יש רווח ודאי

 4. על קרקע אין צורך לשלם בעלויות של אחזקה…
  הקרקע עומדת ללא הוצעות ולאחר כעשר חמש עשרה שנה יש רווח ודאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן