הבעיה של ארה"ב

נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

שוק הנדל"ן בארה"ב עדיין מתאושש במידה מסוימת, ובהתאם גוברת ההתעניינות ברכישת דיור, אלא שעדיין חסר היבט אחד משמעותי: עלייה בהיצע. המספר הגולמי של הבתים למכירה, עומד כעת על הרמה הנמוכה ביותר ב-13 השנים האחרונות

על פי הנתונים הבעיה של ארה"ב כעת הפוכה: אם בתחילת המשבר היה היצע אינסופי של דירות למכירה כעת ההיצע הזה קטן משמעותית, והוא ממשיך לקטון עקב הביקוש הרב לנכסים בארה"ב. לדברי לורנס יון, כלכלן ראשי באיגוד המתווכים הלאומי, " ירידת ההיצע נובעת כפי הנראה מהחלטה אסטרטגית, לפיה כדאי להמתין להעלאת שווי הנכס בצורה משמעותית יותר". היבט נוסף של התופעה עשוי להיות קשור לפחד של הציבור מפני איבוד היכולת לרכוש דירה בארהב לאחר המכירה"/

על פי המגזין הכלכלי האמריקאי פורבס תופעת הירידה בהיצע הדירות אינה קיימת רק בשווקים שחוו בעבר התרסקות, כגון בלאס וגאס ופיניקס, מקומות בהם בוצעו רכישות בזק גדולות בזמני מצוקה של שוק הנדלן בארה"ב. על פי נתוני רישום איגודי הנדל"ן המקומיים, ירדו מספר הבתים בדנבר ב-32%, בסיאטל ב-31%, בבוסטון ב-37% וביוסטון ב-20%.

נכסים בארה"ב : המזומן הוא המלך

סוכן הנדל"ן ב-Burbank בקליפורניה, דיוויד פוג, מוסר כי: "זהו שוק של מוכרים. המלאי נמוך מאוד ובהתאם נמוכים גם שיעורי הריבית. הבנקים אוחזים במעט משכנתאות המגובות בבתים. מה שקורה בחוץ מדהים".
לדברי פוג, המלאי המועט העומד למכירה, נחטף במכירות בזק – שורט סיילים. "לכל נכס טוב יש בין 10 ל-50 הצעות, והמחירים עולים בשיעור של בין 10% ל-20%. המזומן הוא המלך, משקיעים שמגיעים עם כסף מזומן תינתן להם העדיפות הראשונה בקנייה".

על פי דבריו של סוכן נדל"ן אחר, "המתווכים מקבלים הצעות רבות כל כך, עד שהם מוציאים את הבתים אל מחוץ לשוק, ואינם מקבלים הצעות רכישה נוספות, בטרם יש בידם הצעה ודאית אחת". לדברי הסוכן, מדובר ב"בועת הנדל"ן מספר 2 על סטרואידים".

איך יודעים מהי שכונה טובה בארה"ב לחץ כאן

להורדה ללא עלות ישירות למייל את הספר כיצד להשקיע בתבונה בארה"ב לחץ כאן


נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן