הבורסות והשווקים רועדים בזמן משבר הקורונה

נגיף הקורונה: משבר או הזדמנות להשקעות נדל"ן מניבות?

הזדמנויות השקעה בנדל"ן בארה"ב מגיעות במיוחד במשברים, כמו למשל הסאב-פריים והקורונה. לרוב, שאנשים נמצאים במצוקה, הם חייבים מזומן ומהר – משקיע שמבין זאת ויש לו מזומן הוא המלך בתקופות כאלו. יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ מסביר כיצד מדוע משבר הקורונה הוא הזדמנות השקעה בנדל"ן בארה"ב

הזדמנויות נדל"ן בארה"ב דווקא בקורונה? זה אולי לא נשמע פופולרי וגם קצת קר ומנוכר אבל רוב המשקיעים הגדולים בעולם עשו את הכסף שלהם בזמני משבר. וורן באפט, אחד המשקיעים האגדיים אמר לא פעם שכאשר הדם זורם ברחובות מתגלות ההזדמנויות הטובות ביותר. משבר הקורונה הוא הזדמנות להשקעות נדל"ן בחו"ל ובפרט לביצוע השקעה בנדל"ן בארה"ב. משבר כמו הקורונה מייצר הזדמנויות נדלן בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. במשבר כזה, כאשר רבים נסוגים מעסקאות ומספר הקונים יורד, הוא הזמן של המשקיעים המתוחכמים והאמיצים להגדיל את התשואה. כך או כך, המחקרים מראים שבטווח הארוך של 150 שנה, הנדל"ן הוא השקעה עדיפה בהרבה כמעט על פני כל השקעה אחרת.

לרוב, שאנשים נמצאים במצוקה, הם חייבים מזומן ומהר – משקיע שמבין זאת ויש לו מזומן הוא המלך בתקופות כאלו. יריב פז הבעלים של פז גרופ, השקעות נדל"ן בארה"ב מסביר: "רוב המשקיעים הגדולים בעולם השקיעו בארה"ב בשיא המשבר שהכלכלה התרסקה. אלו שפחדו להשקיע בגלל הכלכלה המתרסקת מצטערים על זה בראייה לאחור, כל מי שהימר נגד האנושות התבדה, לכן למי שיש סבלנות יכולים לבצע השקעות נדל"ן ולהרוויח בטווח הארוך. אז הנה יש לכם הזדמנות נוספת לתקן זאת ולרכוש בית בארה"ב, תוך ניצול היזדמנות ממוכר שזקוק נואשות למזומן בתקופת הקורונה".

"במשבר הסאבפריים ההתנהגות הייתה דומה"

בימים אלו ממש העולם חווה משבר כפי שלא חווה שנים רבות. נגיף הקורונה השתלט על חיינו ועל כל מהדורות החדשות בעולם, וגובה לצערנו מתים רבים. נגיף הקורונה שהחל בסין איחד את כל האינטרסים של העולם כולו לאינטרס אחד מובהק – לנצח את הווירוס האלים. אחת האופציות היעילות ביותר התגלה כסגר כללי דבר שמשפיע על הכלכלה ועלול לגרום לפיטורים רבים – אנו רואים שזה כבר מה שקורה בישראל ובמדינות רבות בעולם. ברגעי משבר אלו שעתם של המשקיעים – אלו שיש להם כסף מזומן ולא יודעים מה לעשות איתו.

האינסטינקט של רובם הוא לשמור את הכסף קרוב לחזה ולחיות ממנו עד יעבור זעם. המשקיעים הגדולים באמת יחפשו איפה אפשר לעשות מהלימון לימונדה ולהרוויח כסף מהמגפה המתפרצת. איך זה הגיוני? פשוט מאוד – ברגע שיש מפוטרים אנשים זקוקים למזומן כדי לחיות, אם הם מפוטרים הבנק לא ייתן להם הלוואות ולכן אלו שיש להם נכסים יירצו למכור הנכס שלה ויפה שעה אחת קודם. מכיוון שהם בסוג של מצוקה ואי וודאות הם יימכרו אותו מתחת למחיר השוק. וברגע שהווירוס יעלם מין העולם מחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות שכן הם יבצעו תיקון, כך שהמשקיע בעצם ירוויח מעליית מחיר.

איתור הזדמנויות נדל"ן בארה"ב הוא הסיפור האישי של יריב פז – צפו בריאיון

יריב פז מבעלי פז גרופ מסביר על תחילת הדרך: "לא אשכח שכל הכלכלה בעולם התרסקה רכשנו נכס בפתח תקווה ב-500 אלף שקל. הבנק אפילו לא רצה לתת משכנתאות כי הייתה אי וודאות. לאחר שגייסתי את כל הכסף במזומן רכשתי נכס ממישהו שהיה זקוק לכסף מיד (MOTIVATED SELLER – מוכר עם מוטיבציה למכור). כמובן שיצאנו מהמשבר והיום הנכס שווה פי שלושה". עוד מספר פז כי גם שהחברה רכשה נכס בארהב לאחר משבר הסאבפריים נתקל בתופעה דומה: רוב המשקיעם ברחו והיו המון שהיו חייבים מזומן. פז ניצל את המשבר ורכש נכס מתחת למחיר השוק מאנשים שהיו חייבים מזומן. כך שהמצוקה של אדם אחד הוא הזדמנות של אדם אחר".

אתה יכול להסביר מה זה MOTIVATED SELLERS ומדוע זה חשוב דווקא עכשיו?

"מוטיבייטד סלרס הם מוכרים שיש להם מוטיבציה למכור את הנכס שלהם – זו המומחיות שלנו – להביא למשקיעים שלנו עסקאות מתחת למחיר השוק – פשיטות רגל, ירושות, אנשים שיש להם בית ריק, גירושים, אנשים שחייבים כספים למדינה, אנשים שנשרף להם הבית וכו'. ועכשיו שיש את הנגיף הזה אנשים באטרף לכסף מזומן. ובעל נכס שלחוץ על מזומן הוא ימכור בזול יותר ופה נכנסים המשקיעים שלנו לסיפור – כי הם קונים במזומן ומחפשים עסקה מהירה לסגירה, עבור המשקיע זו בדיוק הזדמנות ההשקעה בנדלן בארהב שהוא כל כך חיפש. דווקא כשאחרים חוששים זה הזמן למצוא את העסקאות הכי טובות עבור מי שיש להם אורך רוח וסבלנות".

ומה אתה אומר לאלו שמפחדים לממש הזדמנות השקעה בנדלן בארהב או במקומות אחרים?

"שזה לגיטימי לפחד, אבל לאורך כל ההיסטוריה כל פעם שהיה נראה שיש משבר נוראי היו את אלו שעשו על המשבר המון כסף, והיו את אלו שישבו על הגדר בגלל שחששו. הראשונים הרוויחו כסף והשניים אכלו את הכובע. השאלה האם אתם רוצים לנצל את המשבר או לא. יש לנו לא מעט משקיעים שהולכים איתנו שנים, שיודעים שזה החזון שלנו, אשמח אם יצטרפו חדשים. גם בשנות ה-80 הבורסה פה התרסקה ושלום חנוך שר שהציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם. החכמים אגב קנו את המניות שהיו נמוכות מאוד ועשו המון כסף".

אין ספק שהווירוס לא יישאר פה לעד וסין היא דוגמא מצוינת לכך שזה אפשרי ואפילו תוך מספר חודשים בלבד. עד שיעבור זעם יהיו לא מעט הזדמנויות כי ההזדמנויות קיימות שיש אי וודאות. שהווירוס יחלוף מין העולם יהיה מאוחר מדי, העולם יבריא, יהיו פחות מוטיבייטד סלרס והמחירים יחזרו להיות גבוהים.רוצה להרוויח גם מחלון ההזדמנויות?
השאר פרטים וניצור קשר לגבי תהליך הליווי האישי שלנו לרכישת נכס בארה"ב

Summary
נגיף הקורונה: משבר או הזדמנות להשקעות נדל"ן מניבות?
Article Name
נגיף הקורונה: משבר או הזדמנות להשקעות נדל"ן מניבות?
Description
הזדמנויות השקעה בנדל"ן בארה"ב מגיעות במיוחד במשברים, כמו למשל הסאב-פריים והקורונה. לרוב, שאנשים נמצאים במצוקה, הם חייבים מזומן ומהר – משקיע שמבין זאת ויש לו מזומן הוא המלך בתקופות כאלו. יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ מסביר כיצד מדוע משבר הקורונה הוא הזמן לייצר הכנסה פסיבית
Author
Publisher Name
Paz Group - השקעות נדל"ן מניבות בארצות הברית
Publisher Logo

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן