בתמונה: עליית מחירי הנדל"ן בקליבלנד ב-5 השנים האחרונות

המגזין פורבס מכתיר את קליבלנד כאחד מ-5 שוקי הנדל"ן ל-2021

אז למי שתוהה, ההיצע בעיר קליבלנד הולך ויורד והביקושים רק הולכים וגדלים. אם לא די בזאת, האתר Zillow צופה עליית מחירים של 13% בקליבלנד במהלך השנה הקרובה, כמובן שיש לקחת כל תחזית בערבון מוגבל

הרבה שואלים אותי היכן להשקיע? אז יש לי לכך שתי תשובות עיקריות, כשהראשונה היא שוק שבו המגמות הן חיוביות, והשנייה היא שוק שאותו אתה מכיר היטב. אז קליבלנד, אוהיו עונה בצורה מצוינת על שתי הנקודות הללו וזה מה שמאפשר לי להתמקד בה. למה להשקיע בקליבלנד ב-2021? הכתבה הבאה צפויה לענות לכם על השאלה הזאת. מי שלא מעוניין לקרוא עד הסוף אז ניתן לכם את המידע בקצרה: ההיצע בקליבלנד יורד משמעותית והביקושים רק הולכים ועולים, במיוחד בקורונה.

המגזין פורבס מפרסם מאמר ובו ניתוח על שוקי הנדל"ן הכי טובים ל-2021, כלומר – היכן צפויות להיות ההשקעות הטובות ביותר. אז קליבלנד, אוהיו מגיעה למקום ה-5 מבין 15 ערים שבהן שוק הנדל"ן נמצא במגמת עלייה, וזאת בעיצומה של מגיפה עולמית.

אבל לפני שאנחנו בכלל מתחילים לדבר על קליבלנד, חשוב שבכלל נבין מה קרה בנדל"ן האמריקאי ב-2020. הנתונים באמת מפתיעים מאוד. 2020, שהיא השנה שבה הקורונה הכתה בארה"ב הרבה יותר משאר העולם המערבי, הייתה גם השנה שבה מחירי הבתים עלו בצורה חדה ואלימה. מחיר של בית חציוני בארצות הברית זינק ב-15% ל-313,000 דולר. עדיין מפתיע ומעניין לראות, שבארה"ב שהיא הכלכלה הגדולה והמובילה בעולם, מחיר של בית חציוני נמוך עדיין מהמחיר של בית בישראל.

אתם שואלים את עצמכם כיצד זה ייתכן בטח? אחת התשובות לכך הן הכספים המשמעותיים שהכניס הממשל האמריקאי במענקים והדפסות הכספים של הפדרל ריזרב.

בזכות שימוש בנתונים של אתר Zillow.com שאותו תיארנו פעמים רבות בבלוג זה, ונתונים שהגיעו מ-Rdfine.com, שהוא מנוע המסייע למוכרי דירות לחסוך בעמלות תיווך, הצליח הכתב להסיק מהן הערים בעלות הביקוש הגבוה ביותר.

ברשימה של פורבס נמצאות ערים כמו בויס שבאיידהו, טאקומה שבמדינת וושינגטון, קילן שבטקסס, ספאקונה שבוושינגטון וקליבלנד אוהיו. אנחנו אבל בחרנו לפרט ולהתמקד בקליבלנד כדי לעמוד על המגמות ביעד ההשקעה העיקרי שלנו בשנים האחרונות.

על פי האתר Zillow.com מחירי הבתים בקליבלנד צפויים לזנק ב-13% בשנת 2021
האתר Zillow צופה עלייה במחירי הבתים בקליבלנד

 

אילו מגמות תומכות בקליבלנד?

בעידן הקורונה שבו עובדים יכולים לעבוד מהבית, המחירים האטרקטיביים יחסית של קליבלנד הופכים אותו ליתרון מבחינת מגורים. בשנה שעברה, מלאי הדירות למכירה בקליבלנד עמד על 8,364 יחידות נכון לסוף אוקטובר 2019, שינוי קל של 8,724 באוקטובר 2018. אבל לעומת זאת, בשנת 2020 חל מהפך ומלאי הדירות למכירה ירד ל-4,876 דירות פנויות בלבד. קרי, הביקושים גדולים בשעה שהיצע הבתים והדירות בקליבלנד לא גדל. נתון חשוב נוסף כדי לסבר את האוזן לגבי רמת הביקושים בקליבלנד, אפשר למצוא למשל בזמן למכירת בית. באוקטובר 2019 רק 18.4% מהבתים שהועמדו למכירה נמכרו לאחר שבועיים, אבל נכון לאוקטובר 2020, כ-40% מהבתים נמכרו בתוך שבועיים.

בתמונה: עליית מחירי הנדל"ן בקליבלנד ב-5 השנים האחרונות
גרף מצורף לכתבה בפורבס על עליית מחירי הבתים בקליבלנד

מתעניינים בהשקעות נדל"ן בקליבלנד? פז גרופ מעניקה ליווי מלא

אז אחרי כל הנתונים והניתוחים הללו, נזכיר לכם שפז גרופ מומחית באיתור בתים להשקעה בקליבלנד. פז גרופ מעניקה ליווי אישי הכולל את כל התהליך מאיתור הבית להשקעה, סגירת העסקה והפרטים שלה, פעולות השיפוץ וההשבחה הנדרשות ולאחר מכן איתור חברת ניהול.

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן