המצוק הפיסקאלי נמנע

אתמול בלילה חתם הנשיא אובמה על הסכם שהושג בין הרפובליקנים לדמוקרטיים. על פי ההסכם יועלו המיסים ב 2% לאלו המרוויחים מעל 400 אלף דולר בשנה, ובכך נפתרה בעיית המצוק. לאחר החתימה חזר אובמה להמשך חופשתו בהוואי

בדקה ה 91 ההסכם, המונע את ארה"ב להיכנס לתקופת צנע, נחתם והאמריקאים יכולים לנשום לרווחה. זה אומנם היה באיחור של יום אך בסופו של דבר זה קרה, ואובמה הצליח למנוע קריסת הכלכלה האמריקאית, לאחר שהגיע להסכם בו הושג כי אמריקאים המרוויחים מעל 400 אלף דולר בשנה ישלמו מס גבוה יותר ב 2%. הלילה יצא אובמה בנאום בו ציין כי מדובר בצעד נוסף לחיזוק הכלכלה האמריקאית. עוד ציין כי חוק זה גם מונע את המשך העלאת המיסים למעמד הביניים.  את ההסכם אישרו חברי בית הנבחרים ברוב גדול, למרות שרפובליקנים רבים התנגדו לה.
אובמה הזהיר בנאומו כי אינו רוצה להגיע לאותם מחזות כפי שהיו בהסכם זה, בעוד מספר חודשים בדיון על תקרת החוב הלאומי. לטענתו יש צורך לשלם את ההלוואות שנלקחו על ידי הרפובליקנים, והוא מתכוון לשלם אותם בזמן ולעמוד מאחורי התחייבויות אלו. עוד ציין כי: "במידה ולא נשלם חובות אלו התוצאות יהיו גרועות יותר מההשפעה של הצוק הפיסקאלי. אנשים זוכרים מ 2011 את הפעם האחרונה שהיה איום בנקיטת צעד כזה, ושיקום הכלכלה כולו עמד בסכנה. אמון הצרכנים צנח, השקעות של אנשי עסקים צנחו, אנשים לא יכולים ללכת שוב בדרך הזאת". עוד ציין כי הגירעון עדיין גדול ויש לטפל בו.

מה זה צוק פיסקאלי לחץ כאן

להורדה למייל ללא תשלום של הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב בתבונה לחץ כאן 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

תגובה אחת

  1. אני קצת חושש מהשקעות נדל"ן בסטייטס מאז המשבר של לפני כמה שנים, וההסדר הזה של אובמה לא נראה לי כמשהו שמייצב מספיק את השוק. עדיף להמתין ולראות איך זה מתפתח, או לפחות ככה קראתי באתר של טריגו השקעות נדל"ן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן