השפעת הסופה סנדי על הנדל"ן

השקעות בארה"ב

דירה בארה"ב

אתמול החוף המזרחי שותק והאמריקאים עזבו את מערכת הבחירות, והתעסקו רק בסופה. גם לא מעט משקיעים שאלו אותי לגבי השפעת הסופה על הנדל"ן בארהב ובכלל על הנכסים פיזית. אז מעבר להשפעה ההרסנית שיש לסופה על הנכסים, אבל אין מה להילחץ כי יש ביטוח וגם המדינה נרתמת לעזור ללא בירוקרטיה. הנתון המפתיע על פי ה CBS  ניוז כי על פי ההיסטוריה מיד לאחר חלוף הסופה מחירי הדירות בארהב במקומות בהם פגעה עולים

בארה"ב מתחילים להתאושש מהסופה הקטלנית שפקדה את המדינה וכבר מחשבים מיהם המרוויחים והמפסידים הגדולים. הנזקים בנדל"ן ותשתיות נאמד עד כ ב 30 מיליארד דולר, אך לצערנו יש גם לא מעט מרוויחים מההוריקן כמו: חברות בניה, חברות קבלנות, חברות העוסקות ומוכרות מוצרי בנייה כגון הום דיפו, חברות הנדסה וכו'. כמובן שיש גם חברות מפסידות רבות כגון חברות ביטוח, חברות התעופה שביטלו טיסות, בתי עסק ועוד.

לא מעט משקיעים התקשרו אלי אתמול לברר על השפעת הסופה. אז קודם כל אפשר להירגע, מי שהיה לו בית שחלף עם הרוח – יש ביטוח ואין מה להילחץ. ברק אובמה ביקש לעזור מידית לכל אותם בעלי דירות שאיבדו את דירותיהם וזאת ללא בירוקרטיה.

לגבי מחירי הדירות, להלן נתון מפתיע: לאחר סופות קשות מחירי הנדל"ן באותו אזור פגיעה עולים. ויש לזה גם הסבר הגיוני: רבים מאבדים את הדירות, התחלות הבנייה גדלות ואיתם גם הביקושים, דבר שדוחף את המחירים כלפי מעלה.

אתמול פורסם ב CBS NEWS  ההסבר המפתיע כי לאחר שההוריקן קטרינה פגעה בניו אורלינס בשנת 2005 מחירי הדירות באזור עלו לאחר מספר חודשים, וזאת כתוצאה מהתחזקות הביקושים. כמו כן נעשו מחקרים בשנת 92 כשההוריקן קטרינה ואנדרו פגעו באזור מיאמי הם גרמו גם כן למחירי הנדל"ן לעלות באזור. על פי המחקר שוק הנדל"ן בארהב אומנם היה משותק בחודשים שאחרי, אולם לאחר מכן התחלות הבנייה גדלו ואיתם גם המחירים.

סטיב המפרי, מנהל הכלכלי של האתר ZILLOW – הפורטל האמריקאי המקיף והפופולרי בתחום הנדל"ן ציין אתמול כי "מניסיון העבר אנו למדים כי תמיד לאחר סופות יש האטה מסוימת בשוק, אך לאחר מספר חודשים המחירים באזור ואף באזורים ליד עולים שכן לפעמים תושבי האזור שנפגעו כתוצאה מההוריקן עוברים לגור בערים סמוכות ובכך מגדילים את הביקושים".

למעבר לכתבה מתוך CBS לחץ כאן 
כדי לדעת מה זה מולטי פמיילי בדיוק לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב לחץ כאן  

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן