התוצר הלאומי הגולמי בארה"ב גדל ב 1.7%!!

בפוסטים הקודמים דיברנו על כך, ואני תמיד מדגיש למשקיעים שנדל"ן זה לא רק מחיר הקרקע, מחיר הבנייה וביקושים. נדל"ן קשור מאוד לכלכלה באותה מדינה. משברים כלכליים גדולים בעולם החלו בד"כ כתוצאה מנדל"ן. לכן כשאנו באים לנתח עסקה יש להתייחס גם לכלכלה האמריקאית. השבוע התפרסמו בארה"ב 2 נתונים מעניינים: גידול של 1.7% בתוצר הלאומי הגולמי (תל"ג) וכן גידול של 1.7 אחוז בביקושים לדירות יד שנייה. הנתונים הללו חשובים ויש להם השפעה ישירה על מחירי הבתים: ככל שהתל"ג יהיה גדול יותר, זה אומר שארה"ב משתפרת, שכן ככל שהתל"ג ימשיך לעלות, הסיכוי שארה"ב תצא מהמשבר הולך וגדל. לגבי הגידול בביקוש לדירות בארהב ובסגירת עיסקאות אין צורך להסביר יותר מדי: יותר ביקושים ויותר רכישות, גורמות לעליית מחירי הדיור. ועידת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי קבעה כי הכלכלה האמריקאית התפתחה באופן הדרגתי ביולי ותחילת אוגוסט.
על פי הכתבה של מעין מנלה הכלכלה האמריקאית התרחבה ברבעון השני, בשיעור גבוה מכפי שהעריכו בתחילה. על פי הנתונים המעודכנים של משרד המסחר האמריקאי עולה כי התמ"ג טיפס בשלושת החודשים בין אפריל ויוני ב-1.7%, זאת לעומת הערכה קודמת של התרחבות של 1.5%. הנתונים תאמו לתחזיות האנליסטים.
עוד עולה מהנתונים כי אמריקאים רבים חתמו על חוזים לרכישת דירות יד שנייה ביולי, סימן ששוק הדיור בארה"ב ממשיך להתחזק במחצית השנייה של השנה. מדד מכירות הבתים יד שנייה עלה ב-2.4%, מעל ממוצע תחזיות האנליסטים שצפו לעלייה של 1% בלבד במדד. המדד עלה ל-101.7 נקודות – הקריאה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2010.
לחץ כאן לכתבה של מעין מנגלה מתוך YNET

כדי לקבל טיפים לרכישת נדל"ן בארה"ב לחץ כאן

לקבלת המדריך המלא בחינם לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן