התחלות הבנייה בארה"ב בשיא של 4 שנים

נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

אתמול פרסם משרד המסחר האמריקאי נתונים המעידים כי התחלות הבנייה בארה"ב בשיא של ארבע שנים, ועלו ב 15% במהלך ספטמבר לקצב של 842 אלף דירות חדשות בשנה. נתון זה חשוב שכן גידול בהתחלות הבנייה, מעיד על ביקושים גוברים, הלוחצים את המחירים כלפי מעלה, ומעידים על התאוששות הנדלן בארה"ב

אחת הבעיות הגדולות בנדלן בארה"ב, בא לידי ביטוי בעובדה כי הבנקים חילקו משכנתאות לכל דורש, ובכך יצרו ביקושים גבוהים לנדל"ן בארהב. כדי לעמוד בביקושים, קצב התחלות הבנייה היה בשיא. אולם לאחר שהבנקים עיקלו הבתים מאלו שלא עמדו במשכנתא, מיליוני נכסים נשארו ריקים – ללא רוכש וללא משכיר, חלקם הגדול עדיין בבעלות הבנק. בשנים האחרונות הקבלנים בנו מעט נכסים חדשים והתחלות הבנייה היו מינוריות, שכן אין צורך בבניה נוספת כל עוד בשוק מיליוני בתים שלא מאוכלסים.

השבוע פורסם כי קצב התחלות הבנייה בארה"ב רשם עלייה של 15 אחוז ועומד כעת על קצב בניה של 842 אלף דירות חדשות מדי שנה. על פי הנתונים שפורסמו בכלכליסט היתרי בנייה, המהווים סימן לביקוש עתידי, רשמו אף הם שיא של ארבע שנים, לאחר שזינקו ב-11.6% לשיעור שנתי של 894 אלף אישורים. אישורי בנייה לבתים פרטיים, שמהווים 75% משוק הדיור, עלו בחודש שעבר ב-6.7% לשיעור שנתי של 545 אלף.

עוד נכתב בכלכליסט כי: "הנתונים מסמלים את התנופה המתמשכת בשוק הדיור האמריקאי, שבהדרגה מתאושש מהשפל החמור ביותר שחווה בתקופה המודרנית. תחזיות הכלכלנים ציפו כי התחלות הבנייה יטפסו לשיעור שנתי של 770 אלף יחידות, בהתאמה עונתית. באוגוסט, השיעור השנתי עמד על 758 אלף, והיתרי הבנייה עמדו על שיעור שנתי של 801 אלף".

למעבר לכתבה המלאה לחץ כאן

כדי לדעת אלו סוגי נכסים יש בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש דירה בארה"ב לחץ כאן 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן