זהירות!!! ממה להיזהר כשקונים נדל"ן בארה"ב

 נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

ברוקרים רבים מהארץ מנצלים את חוסר הידע של המשקיע הישראלי. אחת הדרכים בהם הוא מפתה את המשקיע הפוטנציאלי בא לידי ביטוי בהבטחת תשואה גבוהה לכמה שנים

לא מעט נתקלתי במשקיעים, שהביאו לי לבחון עסקה בה הם רוכשים נכס בארה"ב מברוקר שיושב פה בארץ. הם מגיעים אליי בהתלהבות ובטוחים שיש להם עסקה של פעם בחיים. הסיבה: הברוקר הבטיח להם תשואה מובטחת של 12% במשך שנתיים או שלוש, בלי קשר אם יהיה דייר או לא.

זה נשמע מאוד מפתה אך מאחורי העסקה הזאת רבים החסרונות על פני היתרונות. בחלק גדול מהמקרים הוא ימכור לכם בית במחיר גבוה משמעותית ממחיר השוק, או במקום בו אין סיכוי שהנכס הזה יושכר אי פעם. בדרך כלל זה השילוב של שניהם.

נכסים בארה"ב

התשואה הגבוהה מפתה את המשקיע, וכתוצאה מכך המשקיע כלל אינו בודק נתוני הנכס והסביבה. אך זה מה שמסתתר בד"כ: הברוקר רוכש את הנכס בארהב מהבנק ב 20 אלף דולר, ישפץ ב 10 אלף דולר. במקרים רבים הוא ימכור לכם את הנכס ב 85-75 אלף דולר. ואם יש לו תיאבון גדול אז גם מעבר לכך. אז מה אכפת לו להבטיח לכם תשואה גבוהה?. זה הרי לא מהכסף שלו, אלא משלכם!!! פשוט במקום להרוויח 55 אלף דולר על הנכס (שכאמור עלה לו 30 ומכר לכם ב 85) הוא ירוויח 31 אלף דולר – לאחר שהבטיח לכם 1000 דולר בחודש במשך שנתיים, ובכך לפתות אתכם עם תשואה גבוהה.

ישנן לא מעט דרכים לבדוק את זה: אחת הדרכים הוא להיכנס לאתר ZILLOW  – שבחלק מהמקרים גם הוא לא מדויק לגמרי, אך המשקיעים המנוסים יכולים לעשות הצלבות עם אתרים נוספים כמו TRULIA  ועוד. באתרים הללו ניתן לראות את מחירי הנכסים באזור וכן יש לבדוק מה ה VECANCY  – אחוז הבתים הריקים באותה שכונה, או במילים אחרות אחוז הבתים הנטושים. מעבר לכך אם אתם מכירים אנשים הגרים בסביבת הנכס, אפשר לשאול ולברר בכמה נמכרים הנכסים בסביבה. 

יש לזכור: אין מתנות חינם ותתרחקו מעסקאות תשואה מובטחת לכמה שנים.

למעבר לפוסט העוסק בשכונות רפאים לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר כיצד לרכוש דירה בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן