חשיבותה של חברת הניהול

בית בארה"ב

משקיעים רבים אינם מקדישים את תשומת הלב הראויה לבחירת חברת הניהול ולפועלה, ונוטים לזלזל בחשיבות החברה, אך שמים דגש רב יותר בבחירת הברוקר. מעבר לעובדה כי חברת הניהול היא העיניים והאוזניים שלכם בשטח, היא גם המפתח להצלחת ההשקעה, והיא זאת שתהיה אחראית אם הנכס יהיה ריווחי או שלא

תפקודה של חברת ניהול נכסים הינה אחת המרכיבים המהותיים להצלחת ההשקעה בנדל"ן. רבים נוטים לשכוח זאת ולא משקיעים משאבים לבחון את חברת הניהול לפני ההתקשרות עמה. במקרים רבים משקיעים  מנתחים בד"כ את הברוקר והתשואה, בו בזמן שהדגש אמור להיות גם על חברת הניהול והסביבה. לאחר שתרכשו את הנכס הקשר העיקרי והחודשי יהיה עם חברת הניהול, ומהברוקר לא תשמעו יותר, אלא עם כן תקנו ממנו נכס נוסף. רבים המקרים בהם הברוקר הוא גם חברת הניהול, על כן יש לבדוק מספר רב של פעמים לפני שרוכשים ממנו, שכן האחריות עליו הינה כפולה.

תפקידיה של חברת ניהול נכסים הינם:

1.      פרסום הנכס ומציאת דייר מתאים

2.      ניהול שוטף של הנכס ותיקון תקלות במידת הצורך

3.      גביית תשלומי השכירות

4.      שיפוץ הנכס בין דייר לדייר

5.      החלפת דייר ובחירתו מבין המועמדים

6.      העברת הכסף לחשבון הבנק של המשקיע

7.      העברת תשלום לוועד הבית (HOA)

כפי שניתן לראות לחברת הניהול תפקידים רבים לכן תפקודה ואמינותה חייבים להיות מושלמים. הרי מספיק לתאר מקרה בו חברת הניהול תגיד למשקיע כי אין דייר, בזמן שהנכס בכלל מושכר למישהו והם לוקחים השכירות לעצמם. לא מעט שמעתי גם על מקרים בהם "ממציאים" תקלות כדי להרוויח עוד כסף.
חברת הניהול פותרת את בעיות המרחק שלנו מהנכס והינה אחראית על הקשר בין המשקיע  לבין הנכס והדייר. במידה וחברת הניהול לא אמינה, ההשקעה יכולה לרדת לטמיון, לכן אני תמיד ממליץ להתמקד באזורים בהם אדע בוודאות שהברוקר וחברת הניהול אמינים, מאשר מקומות בהם אין לי קשר והיכרות עם חברת ניהול וברוקר, אפילו אם באזורים הללו ההשקעה היא פחות טובה ואטרקטיבית.
כשארכוש נכס בארהב אעשה כל חיפוש אפשרי אחר מידע בגין חברת הניהול. את האינפורמציה הזאת ניתן להשיג דרך הברוקר, דרך משקיע שכבר עשה רכישות ומרוצה, התרשמות מאתר האינטרנט, חיפוש ברשת ועוד.
חשוב לדעת את גודלה של חברת הניהול, מתי הוקמה, כמה נכסים מנהלת, כמה עובדים וכו' וזאת על מנת לקבל את הרושם המלא מכך.
חברת הניהול בדרך כלל תגבה בין 8-10 אחוזים מגובה השכירות ועבור מציאת דייר חדש היא תגבה את תשלום החודש הראשון או 0.75% ממנו. בארץ אגב נהוג כי המתווך מרוויח חודש שכירות. חשוב לציין כי  את התשלום החודשי עבור השכירות נקבל מחברת הניהול ולא מהדייר, שכן הדייר ישלם לחברת הניהול, שתקזז את כל ההוצאות ובסוף תעביר למשקיע את כל הסכום בניכוי הוצאות.

כדי לדעת איך מרוויחים כסף מנדל"ן לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן