טייטל קומפני

ברכישת נכס בארצות הברית יש צורך להשתמש ב Title company – גוף ניטרלי המורכב מעורכי דין וסוכני ביטוח, הדואגים להעביר הכסף למוכר ולשאר הנוגעים בעסקה, וכן לבדוק שעבודים והעברת זכויות הנכס לקונה

איך לא חשבו על ההמצאה הזאת בישראל?. עד שנת 1860 ומשהו (אל תתפסו אותי על השנה המדויקת, אני לא היסטוריון…) על קונה נכס מקרקעין בארה”ב היה לבדוק שעבודים, וכן היה אחראי על הצד המשפטי ברכישה. אולם לאחר מספר שנים הוחלט על הקמת גוף נטרלי – טייטל קומפני, המורכב בין השאר מסוכני ביטוח ועורכי דין שמטרתו – לדאוג שכל הנוגעים בעסקה יקבלו את המגיע להם, ולהימנע משעבודים/עיקולים ומעשי עוקץ. 

הטייטל קומפני בעצם מבטח את העסקה (titleinsurance)ומגן על כספי הרוכש, מפני עקיצות ומעשי הונאה. הטייטל קומפני דואגים שהכסף יהיה בנאמנות עד שהנכס יעבור על שם הרוכש. כמו כן הטייטל קומפני דואגים להעביר הכספים לביטוח הנכס, לברוקר, למוכר, לארנונה ולכל מי שהוא צד בעסקה. בדרך כלל הטייטל קומפני מנפיק תעודת ביטוח(title insurance) וכן נותן תאריך סגירה (closing). עד אותו תאריך כל הנוגעים בעסקה אמורים להציג המסמכים/הטפסים/הכספים הנוגעים לצדדים האחרים. בתאריך הסגירה הטייטל קומפני בעצם דואג לאינטרסים של כל הצדדים הללו.
הטייטל קומפני הינו גוף עסקי לכל דבר ועבור פעולותיו הוא גובה כמה מאות דולרים, בד”כ מדובר בסדר גודל של 300-400 דולר. במה זה שונה מהארץ? הטייטל קומפני הינם חברות ענק שמבטחות הצדדים במקרה של הונאה, בניגוד לארץ הכסף נמצא בנאמנות אצל עו”ד אחד שיכול באותו רגע להיעלם עם כספי הנאמנות.

על משקיעים שמתפתים לבית יפה מבחוץ לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך כיצד להשקיע נכון בנדל”ן לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

מאמרים נוספים

דוח CMA לדוגמא

מה זה Comperative Market Analysis או CMA?

מהו Comparative Market Analysis? אז זהו דוח שדומה בחלקו מאוד לנתוני הנדל”ן ההשוואתיים שמספקת רשות המסים וגם למידע שיש לכם היום ביד 2. אם תבחרו

דילוג לתוכן