בתמונה: יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ

מאמרים נוספים

בתמונה: יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ

יצירת הכנסה פסיבית

רבים גדלו וחונכו כי כדי להרוויח כסף יש צורך לקום מוקדם בבוקר ולצאת לעבודה. מסתבר שיש דרך טובה יותר: ניתן להישאר במקום העבודה, אבל לא להיות תלוי בה לחלוטין ולייצר הכנסה פסיבית שוטפת

השקעות בארה"ב

עשירים ובכלל משקיעים רבים מחפשים בכל דרך אפשרית להגדיל את ההכנסה הפסיבית – תזרים מזומנים בו הכסף עובד עבורך ולא אתה עבורו. זה אולי נשמע כמו סלוגן יפה אך רבים המשקיעים בארץ ובכל העולם, העושים זאת דרך השקעות נדל”ן. וזה לא משנה כרגע אם זה נדל”ן בארה”ב, בארץ, במזרח או בכל מקום אחר על הגלובוס. עבור מי שמעוניינים להעמיק בנושא של יצירת הכנסה פסיבית, אתם מוזמנים להאזין לפרקים בפודקאסט שלנו.

רבים גדלו וחונכו כי כדי להרוויח כסף יש צורך לקום מוקדם בבוקר ולצאת לעבודה. עוד חונכנו כי ככל שנתמיד, נהיה שעות רבות יותר בעבודה, כך נתקדם ונרוויח יותר. דגש רב במיוחד בחינוך ניתן לעובדה כי ככל שנעבוד קשה יותר ונהיה חרוצים יותר, כך נרוויח יותר.  לצערי, רובנו לא חונכנו כי אפשר גם אחרת, אפשר גם להרוויח מבלי לעבוד קשה מדי – קוראים לזה הכנסה פסיבית. אחת הדרכים היא הכנסה פסיבית מנדל”ן – הכנסה שאינני עובד עבורה, הנכנסת בכל חודש לחשבון הבנק, הכנסה שלא תלויה אם עבדתי עבורה או שלא.

הכנסה פסיבית – השיעור הראשון בנדל”ן

ההכנסה הפסיבית הינה השיעור הראשון בנדל”ן ואינני מגלה כאן את אמריקה. הרעיון הוא פשוט: כל מה שצריך הוא לראות כמה הון עצמי יש לי, כמה מינוף בנקאי (הלוואה, משכנתא שאוכל לקבל מהבנק), ומה אני יכול לקנות עם זה. לאחר שעשיתי החישוב אני יכול לצאת לרכישת דירה. רבים הקוראים שלא מבינים את הקלות הבלתי ניתנת להבנה איך שהדברים מוצגים, אך אכן זה פשוט: נניח שיש לי כעת 100 אלף שקל, אני יכול ללכת לבנק לקבל עוד 200 (מינוף של 70 אחוז) ולרכוש נכס ב 300 אלף בארץ – וכן, יש מקומות כאפשר לקנות במחירים הללו – טבריה, צפת, דימונה, ירוחם וכו’.

עוד אני יכול להיעזר בחבר שיש לו גם 100 אלף (אולי אפילו שניים) ולרכוש יחד דירה גדולה יותר, במקום טוב יותר, או אולי אפילו לקנות בארה”ב, ברלין או כל מקום אחר. זה גם לא משנה אם נקנה דירה, משרד או אפילו מחסן – העיקר משהו שיניב ויושכר.

לאחרונה פגשתי מישהו מהמשפחה שעומד לצאת לפנסיה. הוא חסך לא מעט כסף אך ציין כי חושש שיצא לפנסיה ולא בטוח שהכסף יספיק לו עוד שנים רבות, שכן תוחלת החיים ארוכה לאחר הפנסיה ולצערנו רבים הקשישים הנשארים ללא כסף.

עבורי הפתרון היה ברור מאליו: למה שלא ארכוש מספר דירות בארץ, בארה”ב או אפילו באירופה, ובכך יוכל ליהנות מהכנסה חודשית קבועה הנכנסת לחשבון הבנק? אני החלטתי ללכת בדרך הלא מקובלת למטרת יצירת הכנסה פסיבית.

אך לא כולם חושבים כך והטיעונים של אותו בן משפחה כשניסיתי לשכנע היו: “אבל אם אני אשקיע את כל הכסף, לא יישאר לי כסף לחיות. ואם הדירות לא יושכרו? ומי יטפל לי בדירות?”…ואינספור טיעונים למה “לא” הועלו בפניי.

גם לאחר שטענתי טענות הגיוניות כנגד תירוצי ה “למה לא”…זכיתי לטענת הטענות, לנוק האוט של הטענות: “אבל אני לא מבין בנדל”ן כלום, ואני לא משקיע במה שאני לא מבין!”.

זה רק מוכיח שאנשים רבים מקובעים עם פי המוסכמות החברתיות ועל פי איך שחונכו, וחבל.

האם אנחנו צריכים לעזוב את מקום העבודה עבור יצירת הכנסה פסיבית?

התפיסה שלי לנדל”ן פשוטה: תעבוד בעבודה שלך, ומהרווחים תקנה נדל”ן כדי שיום אחד תצא לפנסיה מוקדמת ולא תצטרך לדאוג לזקנה. אני לא מצליח להבין למה יש כאלו שמשקיעים בפנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות נאמנות, תחומים בהם הידע שלהם שואף למינימום (כי הרי מי שיש לו את זה יודע באמת מה קורה עם הכסף?, איפה הוא מושקע?, או אולי אפילו כמה דמי ניהול הוא משלם ועבור מה?), ודווקא מנדל”ן בארהב נרתעים?.

נדל”ן הוא צורך בסיסי: כולם חייבים לגור איפה שהוא. איזה כיף זה להיות בעלים של משהו שכולם רוצים לקנות/להשכיר? אז למה רוב האנשים עדיין מפחדים מהדרך של יצירת הכנסה פסיבית?
כדי לדעת כיצד להתמודד עם פחדים בנדל”ן לחץ כאן
להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה”ב  לחץ כאן
דילוג לתוכן