להפוך גורו נדלן בארצות הברית, סיפורו של יריב פז

כך נולד גורו נדל"ן: המסע של יריב פז מחברת רינגטונים לעולם ההשקעות

כך נולד גורו נדל"ן: יריב פז מתראיין לפודקאסט "השיעורים שלא למדתי בבצפר" של מיכאל מלמדוב ומספר על הדרך מדירת חדר וחצי קטנה מאוד בבת ים, המגורים עם ההורים עד גיל 30. אבל שום דבר לא לימד בכל המסלול הזה שיריב פז יהפוך להיות גורו נדלן. האזינו לפרק בפודקאסט

זהו סיפור סינדרלה שכמעט לא ייאמן. יריב פז, הילד שגדל בדירת חדר וחצי בבת ים, התגייס לצבא, ולאחר השחרור פתח חנות בגיל 21 שלא הצליחה. החזקת החנות הסתכמה בהפסד של כחצי מיליון שקל. לכאורה, נראה שזהו מסלול שיכול לכל הפחות ללמד על דרך חיים בינונית ומתפשרת. שום דבר מזה לא רמז או לימד מישהו שהעתיד הוא גורו נדל"ן. הוא לא קרא מעולם את הספר "אבא עשיר, אבא עני", אבל הצליח בשתי ידיים להפוך לגורו נדל"ן.

בגיל 30 הוא נאלץ לגור אצל ההורים. כדי לכסות את החובות הוא עבד ב-3 עבודות. הצורך הבסיסי היה לסגור את החובות הגדולים שיצרה נפילת החנות. היזמות הראשונה של פז הייתה הסיכום מול עורך העיתון המקומי: כאשר הוא יביא כתבות מעניינות, הוא יקבל בונוס על כל כתבה. הגיע עורך חדש לעיתון שנאלץ לפטר את יריב.

אחרי הפיטורים הוא החל לפנות אל מועדונים ושאל אותם: מדוע רק אני הייתי כותב עליך בעיתון? התשובה של בעלי המועדון הייתה שרק אתה פנית אלינו. אז הבין פז שיש פה פוטנציאל עסקי והציע להם ייצוג בצורה של יחסי ציבור. אט אט, הוא אסף עסק אחר עסק והחל לנהל משרד יחסי ציבור והגיע להכנסות מאוד משמעותיות. אבל הוא לא עצר שם. משהו הוליך אותו לעבר רעיון יזמי אחר.

יריב וחבר החליטו לפני כ-17 שנה, עוד טרום עידן עליית הסמארטפונים לייצר צלצולים סלולאריים שנחשבים לטיפשיים. ההורדות לא איחרו להגיע ורינגטונים שלהם הפכו ללהיט גדול.

השימוש בכספים לרכישת נדל"ן וההפיכה לגורו נדל"ן

את הרווחים מהרינגטונים של הסלולר, לקח פז והשקיע אותם בנדל"ן, הוא רכש דירות רבות בישראל, אבל זה לא היה קל. ההתחלה הייתה קשה מאוד ומלאה בחששות.

הוא קנה את הדירה הראשונה שלו בפתח תקווה. ואז באופן מפתיע, 3 הדיירות ששכרו את הדירה הודיעו אחת אחרי השנייה שהן רוצות לעזוב את הדירה. אחרי פתח תקווה, הוא הלך להשקיע בבאר שבע ולאחר מכן עבר להשקיע בחיפה.

הוא

גורו הנדל"ן מקים את פז גרופ

שנת 2009 מחליט פז להתחיל להשקיע בנדל"ן בארה"ב. באותם שנים, משבר הסאב-פריים ומחירי הדירות בארה"ב נמצאים במגמת ירידה מתמדת.

אבל פז מבין שכל זה עומד להשתנות במוקדם או במאוחר ומתחיל להשקיע במרץ בשוק האמריקאי. אט אט הוא מאתר הזדמנויות השקעה שונות ומצליח לרכוש בתים בארה"ב. מחירי הבתים הם נמוכים, לפעמים הם נמוכים אפילו מאוד, התשואות משכירות גבוהות בהתאם. אבל שום דבר מזה, באותם ימים, לא מלמד על עליות המחירים והחזרה לנורמליות שתבוא אחר כך.

תכנית הליווי האישי של פז גרופ

אחרי ההצלחה בארה"ב, החליטה פז גרופ לבנות את תכנית הליווי האישי עבור משקיעי נדל"ן בארצות הברית. התכנית נחלה הצלחה גדולה, לאור העובדה שמשקיעים שהצטרפו למסלול הליווי הרוויחו במרוצת השנים כפליים, פעם אחת מדמי שכירות שוטפים ופעם שנייה מעליית ערך הנכסים. תכנית הליווי הפכה

אל דאגה, עסקאות כאלה מתחרשות גם בימי קורונה ובמיוחד לאור העובדה שרבים הבינו שעליהם לייצר לעצמם מקורות הכנסה נוספים. בריאיון נוסף שהעניק פז בימי הקורונה הוא מסביר, על ההתנפלות והנהירה לרכישות בתים מסוג סינגל פמילי בארה"ב.

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן