לקראת זינוק: מדוע נדל"ן בחיפה הוא השקעה אטרקטיבית?

חיפה היא העיר ה-3 בגודלה בישראל והיא משלבת, נופים, חופים, תרבות, ומקומות עבודה יוקרתיים, עם זאת מחירי הנדל"ן בחיפה עדיין נמוכים, מה שפותח פתח למשקיעי הנדל"ן לבוא ולהשקיע בעיר

חיפה היא אחת הערים הכי ייחודיות בישראל. עם נוף מהפנט, שמשלב חופים ומפרצים יחד עם הרים ואתרי מורשת עולמית, יש תחושה ואווירה בחיפה שלא קיימת בשום מקום אחר בארץ.

שנים רבות, חיפה הייתה בצל של תל אביב וירושלים, בעיקר בגלל מיקומה הצפוני יותר. אך, כיום יותר ויותר אנשים מבינים ומגלים את סוד הקסם המדהים של העיר הזו. גם משקיעי הנדל"ן החלו בשנים האחרונות, לגלות את העיר ואת הפוטנציאל שיש בנכסי הנדל"ן בחיפה. עם זאת, למרות ההתעניינות ההולכת וגוברת, מחירי הנדל"ן בעיר מתומחרים באופן נמוך בהרבה משווים האמיתי.

למה כדאי להשקיע בנדל"ן בחיפה?

1.מחירי נדל"ן נמוכים ותשואה גבוהה ממכירה – אחד הדברים הראשונים שכל משקיע נדל"ן מסודר בודק, כאשר הוא מגיע לבחון השקעה הוא מהם מחירי הנדל"ן באזור? ומהי התשואה הצפויה בעסקאות דומות שנערכו? אם יש דבר אחד שמומחים רבים שוחחנו איתם מסכימים עליו הוא שמחירי הנדל"ן בחיפה נמוכים, יחסית לתמורה שיש לעיר הזו להציע. בנוסף, התשואה בחיפה ממכירה שנעמדת בין 4.5 – 5% בממוצע, היא חסרת תקדים ולא קיימת באף עיר גדולה בישראל, והיא משאירה את תל אביב הכל כך מבוקשת, הרבה הרחק מאחור.

2. תשואה גבוהה מהשכרה – חיפה היא אחת הערים עם אחוז התשואה הגבוה ביותר עבור השכרת דירות, שעומד על ממוצע של 5%. כמו ע"פ אתר הנדל"ן "מדלן", בחיפה קיימות מספר שכונות שיש בהן את תשואת השכירות הכי גבוהה בארץ, בינהן: קיבוץ גלויות, קרית שמואל וחליסה.

3. פרויקטים של פינוי בינוי שעתידים לעלות את ערך הדירות – בחיפה מתוכננים מספר פרויקטים של פינוי פינוי, בשכונות כמו נווה דוד, שנמצאת סמוך לים, או בשכונת נווה שאנן, שצפוים לעלות את ערך הדירות שלידן, עקב ההשקעה בתשתיות הצפויה במסגרת הפרויקט, ושיפור פני השכונה והבתים בה. הפרויקטים הללו הם גם פתח למשקיעים להיכנס ולרכוש דירה בפרויקט בטרם החל, על מנת להנות בעתיד מדירה חדשה ומשופרת, באותה עלות. אם כי פרויקטים אלו לעיתים סובלים מסחבת ועיכובים, ויש לשקול את כל השיקולים הרלוונטים בטרם נכנסים להשקעה בדירה זו.

4. מקומות עבודה רבים ומגוונים – בישראל יש ערים רבות שלא מצליחות לממש את הפוטנציאל הטמון בהן, בגלל מחסור במקומות עבודה בסביבתן. בעיריית חיפה הבינו זאת, ולפני כמה שנים כבר החלו להקים את פארק ההייטק החדש, ליד צומת הצ'ק פוסט המפורסמת. זאת בנוסף לפארק התעסוקה הוותיק מת"ם, שממוקם ליד הטכניון, בו הקימו משרדים ענקיות הטכנולוגיה העולמיות, כגון: Intel, Microsoft, Apple, Google ,Amazon ועוד. גודלה של חיפה, אתרי התיירות, המסעדות ומקומות הבילוי והיותה עיר נמל, מאפשרים לה להציע מקומות עבודה רבים לכל שכבות האוכלוסיה.

5. אמצעי תחבורה והתניידות מתקדמים ומגוונים – חוץ משלל האטרקציות, מקומות הבילוי והנוף הייחודי, חיפה גם מציעה אמצעי תחבורה רבים וייחודים לה, שמאפשרים להתנייד בעיר בקלות ללא רכב. אם זה אוטובוסים, רכבות, המטרונית שיש לה מסלול ייעודי בשבילה בלבד, הרכבל שאין כמוהו באף עיר בישראל שמותאם לנוף ההררי של העיר, כמו גם מנהרות הרכבל שמאפשרות מעבר נוח ומהיר יותר בתוך העיר.

6. מוסדות ההשכלה הגבוהה בחיפה – אם יש דבר אחד נוסף שיכול להעיד יותר מכל על הפוטנציאל של העיר חיפה, הוא ההיקף והרמה של מוסדות ההשכלה בה. חיפה היא אחת הערים עם הכי הרבה מוסדות השכלה גבוהה בישראל, החל מאוניברסיטאת חיפה, הטכניון, ומכללות רבות, כגון: גו'ן ברייס, המכללה למנהל שהקימה בעיר שלוחה, מכללת כרמל ועוד. על עצם היותו של הטכניון אחד המוסדות הכי נחשבים ויוקרתיים בעולם אין צורך להכביר במילים, אבל בחיפה התפתחו כפי שפורט לעיל, עוד הרבה מוסדות השכלה גבוהה נוספים שפותחים אפשרויות רבות לתושבי האזור.

כל אלה ממגנטים תושבים רבים מערי לווין, שסמוכות לחיפה, ומביאים אותם להגיע לעיר שהפכה לאבן שואבת עבור כל כך הרבה אנשים לא רק כדי להנות ולבלות, אלא גם כי אם זיהו את הפוטנציאל העסקי שיש בה, ולכן החליטו לקנות נכס נדל"ן בחיפה.

לסיכום, חיפה היא אחת הערים הכי מיוחדות בישראל. הים המדהים שהיא בנויה לאורכו, נותן אווירה שקשה לתאר במילים, זאת בנוסף למקומות הבילוי, המסעדות האותנטיות, והאתרים ההיסטורים שבה. משקיעי הנדל"ן בחיפה מגלים לאט לאט את הפוטנציאל הרב שטמון בה, שהתניידות התחבורתית בה היא מהטובות שיש בישראל, יתרון גדול במיוחד במדינה קטנה וצפופה כמו שלנו. 

למרות היותה אחת מהערים הגדולות בישראל, מחירי הנדל"ן בחיפה, עדיין מתומחרים מתחת לשווים האמיתי, מה שפותח הזדמנות גדולה למשקיעים, להם צפויה גם תשואה נאה. בשנים הקרובות, חיפה צפויה לעבור תהליכי התחדשות עירונית, שדרוג שכונות, ואף העברת חלק מהפעלים המזהמים, מה שצפוי לעלות אף יותר את מחירי הנדל"ן בה.

פז גרופ, מפעילה מסלול ליווי אישי עבור השקעות נדל"ן בחיפה, אשר מותאם לצרכים של כל משקיע ובהתאם לתקציב וההעדפות האישיות שלו, גם ללא הון עצמי!.

פז גרופ מספקת מעטפת מקיפה ומלאה למשקיע בכל שלבי ההשקעה ולאורך כל הדרך, החל מאיתור הזמנויות השקעה במחירים ובמיקומים הטובים ביותר, וכלה בכל הנוגע לעבודה עם אנשי המקצוע מהמובילים שיש. פז גרופ, בוחנת את העסקאות עבורה המשקיעים, באופן יסודי ומעמיק ומסייעת להם לבחור את הדירות הטובות ביותר, וחוסכת להם זמן, טרחה וטרטורים רבים, והמשקיעים לא נדרשים לעשות דבר.

אנא השאירו פרטים מטה ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.

 

צילום תמונה ראשית: דוידי ורדי, מתוך אתר פיקיויקי

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן