מדד קייס שילר: הנדל"ן בארה"ב ממשיך להתאושש

השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

הנתונים החיוביים ממשיכים להצטבר. מדד קייס שילר הבודק מחירי בתים בעשרים ערי מרכזיות בארה"ב  עלה ב- 10.9% בשנה האחרונה ושבר שיא של שבע שנים.

הנתונים החיוביים המגיעים אלינו משוק הנדל"ן בארה"ב, ממשיכים להצטבר. השבוע הצטרף אליהם גם נתון נוסף. מדד קייס שילר הבודק את מחירי הבתים בעשרים ערים מרכזיות. במהלך שניים עשר החודשים האחרונים, עלה מדד קייס שילר ב 11% ועקף את תחזיות האנליסטים שעמדו על עלייה של 10%. גם ההערכות החודשיות התגלו כנמוכות יחסית למציאות. בחודש מרץ עלה המדד במעל 1$, הרבה מעל התחזיות התחזיות. בסיכום רבעון הראשון של שנת 2013 עלה המדד בקרוב ל 4%, תוך שהוא עקף את התחזית שצפו עליה נמוכה יותר. האווירה אם כן חיובית במיוחד, אולם גם בין הערים המופיעות במדד, קיימים הפרשים משמעותיים בעליות המחירים החודשיות והשנתיות, שכדאי לשים לב אליהם.
פיניקס וסן פרנסיסקו מובילות בעליות
העיר בה נרשמה העלייה השנתית הגבוהה ביותר היא פיניקס אריזונה, שבה עלה המדד ביותר מ 20%. סן פרנסיסקו, צועדת אחריה בה נרשמה העלייה החודשית הגדולה ביותר של 4% בחודשים פברואר-מרץ. בסיאטל עמדה העלייה החודשית על 3% בפורטלנד ולאס וגאס ב- 2.5% וטמפה סגרה את רשימת הערים המובילות עם עלייה חודשית של 2.6%.
ניו-יורק ובוסטון סוגרות את הרשימה
ברשימת הערים בהן נרשמו עליות מחירים שנתיות נמוכות מופיעות ניו-יורק, קליבלנד, בוסטון ושארלוט. בניו-יורק, עלה המדד ב 2.5%, בוסטון רשמה עליה שנתית של 6.5%  ושרלוט הציגה עלייה של מעל ל 7%. בחודשים פברואר מרץ 2013 נרשמו ירידות חודשיות של  1% במיניאפוליס –  וחצי אחוז. בערים שיקאגו, דטרויט וקליבלנד, נותרו מחירי הנדל"ן בתקופה זו ללא שינוי.
מהם ההוצאות החודשיות של נכס בארה"ב לחץ כאן
להורדה ללא עלות ישירות למייל של הספר כיצד להשקיע בתבונה בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן