מדוע הדירות בארה"ב זקוקות לשיפוץ?

ברוב עסקאות הנדל"ן בארה"ב, כשרוכשים נכס מכונס נכסים, הוא נזקק לשיפוץ. נשאלת אם כן השאלה מדוע זה כך?. הרי בארץ כשרוכשים נכסים, לרוב אין צורך בשיפוץ, אולי בשיפוץ קוסמטי. התשובה פשוטה: בחלק מהמקרים, בעל הדירה הקודם, שהבנק עיקל לו הנכס, הרס את הדירה כאות מחאה. בחלק מהמקרים הבית עמד זמן רב ללא דייר, ובמקרים רבים גם נרשמה פלישת הומלסים לנכס, על לכן נזדקק לשפץ כמעט כל בית שנרכוש
בתחילת דרכי בנדלן בארה"ב לא הבנתי מדוע רוב הבתים והנכסים זקוקים לשיפוץ. אמרתי לעצמי מדוע יש לי מזל כזה שאני נופל רק על דירות הזקוקות לשיפוץ?. בהמשך הדרך הבנתי שזה לא סתם עניין של מזל, אלא נוהל קבוע: רוב הדירות בארה"ב זקוקות לעבור שיפוץ. הנה קצת רקע: בגלל משבר הסאב פריים הבנק עיקל נכסים רבים. כידוע בעלי הדירות לא עמדו במשכנתא וברוב המכריע של הדירות, סכום המשכנתא היה גבוה משווי הנכס. על כן כשבעלי הדירות החזירו הנכסים לבנק, הם גם דאגו להרוס אותו כאות מחאה, על כך שרכשו דירה יקרה וכעת שוויה רבע או שליש (תלוי באזור) מהשווי שנרכשה.
מכיוון שהבנק המעקל לא יודע לנהל נכסים אלא כספים, הנכסים הללו עמדו ריקים זמן רב (לפעמים גם שנים), עד שנמצא להם רוכש במחיר החדש. בזמן שעמדו ריקים נותק להם החשמל, הגז, לא הייתה צריכת מים ומעבר לבלאי הטבעי של בית ריק, במקרים רבים פלשו לבתים הללו הומלסים ותושבים במצוקה כלכלית, שלא יכולים לאפשר לעצמם בית בצורה חוקית. כשבנכס יש פולש, ברגע העזיבה וכן במהלך שהותו,  הוא אינו שומר על הבית, ובמקרים רבים אף הורס אותו. בגלל הסיבות הללו הנכסים הללו זקוקים לשיפוץ.
לכן כשתרכשו בית בארה"ב בעיקול (Foreclosure) הבנק יחתים אתכם על חוזה שנקרא As Is קרי – הוא לא אחראי על מצב הבית, הבית נמכר במצבו וחובת השיפוץ חלה על המוכר. 

כדי לדעת הערכת מחיר לשיפוץ לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך כיצד לרכוש נכס בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן