מה זה צוק פיסקאלי

נכסים בארה"ב

לאחרונה אנו שומעים רבות באמצעי התקשורת על המונח צוק פיסקאלי, מונח אותו תבע יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי. המונח צוק פיסקאלי הינם ביטול הטבות מס שנתנו ב 2008 והקטנת התערבות הממשלה, שאמורות לפוג בתחילת השנה, בעוד מספר ימים

בשלהי שנת 2008, כשמשבר הסאב פריים היכה בארה"ב, ניתנו הטבות מרחיקות לכת עליהם הכריז ג'ורג' בוש הבן, כדי להטיב עם המשקיעים ולהניע את הכלכלה האמריקאית. בין ההטבות ניתן היה למצוא הטבות מס מרווחי הון ופטור ממס על דיבידנד. כמו כן הממשל אמור להקטין את התערבותו בשוק הכלכלי וזאת על מנת להקטין את הגרעון, התופח והאינסופי של ארה"ב. הגרעון הינו הפער בין ההכנסות וההוצאות של המדינה, ועל פי התכנונים הוא אמור לקטון בחצי בראשון לינואר השנה, אלא אם כן יוחלט אחרת על ידי הנשיא והקונגרס האמריקאי. המונח צוק פיסקאלי הוטמע כאמור השנה כיוון שבמידה ואכן זה יצא לפועל, ויהיו גזירות מס, ארה"ב תעמוד בפני צוק, והיא עלולה להידרדר לתהום, ולסחוב אתה גם כן את מדינות אירופה. סה"כ מדובר בקיצוצים מרחיקי לכת בסכום של 607 מיליארד דולר, המהווים כ 4 אחוז מהתל"ג של ארה"ב. מכיוון שמדובר בקיצוצים נרחבים עיניי העולם נשואות לארה"ב כדי לראות כיצד תתמודד עם זה, והרי ברור שההשלכות של הצוק הפיסקאלי יהיו מרחיקות לכת לגבי שאר העולם. חשוב לציין כי במידה וההנהגה בארה"ב לא תחליט מה לעשות עם הצוק הפיסקאלי, היא עלולה להיכנס למיתון עמוק במהלך שנת 2013, וכן עלולה להיפגע בדירוג האשראי של ארה"ב, שנפגע לפני כשנה, אחרי שהעלו את תקרת החוב במדינה.

המחלוקת היא בין הדמוקרטים לרפובליקנים, השונים בגישותיהם: בעוד הרפובליקנים מאמינים כי יש לקצץ כ 800 מיליארד דולר, מאמינים הדמוקרטים כי הקיצוץ אמור להיות כפול ולעמוד על 1.6 טריליון דולר. פער נוסף שקיים בין הצדדים הינו בנושא המיסוי: בעוד הרפובליקנים לא רוצים למסות את בעלי ההכנסה הגבוהה, הדמוקרטים בעד לפגוע בהם על ידי הכנסת מיסוי לאלו שמרוויחים מעל 250 אלף דולר בשנה.   

מהן ההוצאות החודשיות החלות על בעל נכס בארה"ב לחץ כאן
להורדה בחינם למייל את הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב בתבונה לחץ כאן 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן