מה זה SECTION 8?

Section 8 (סקשיין 8) זו תכנית של הממשל האמריקאי שבמסגרתה מקבלים אזרחים ממעמד נמוך סבסוד כמעט מלא של דמי השכירות החודשיים. מבחינת המשכיר דווקא יש יתרונות בכך שכמעט כל דמי השכירות משולמים ישירות הממשל אל חשבון הבנק שלו

 נכסים בארה"ב

Section 8 (סקשיין 8) – תכנית של משרד השיכון האמריקאי, העוזרת למשפחות רבות בעלי הכנסה נמוכה, לשלם את שכר הדירה. בחלק מהמקרים המדינה משלמת את כל שכר הדירה ובחלק המדינה משלמת אחוז גבוה מאוד מהתשלום החודשי בגין השכירות. היתרון הגדול – הכסף מועבר כמו שעון שוויצרי לחשבון בעל הנכס. החיסרון – אין, וגם לא תמצאו.

כפי שכתבתי בפוסטים הקודמים, ארה"ב לא נמצאת במצב טוב מבחינה כלכלית, למרות שבחודשים האחרונים ניתן לראות סימנים חיוביים. אזרחים רבים לא יכולים לעמוד בתשלום שכר הדירה, ולכן הם נזקקים לעזרת המדינה. סקשין 8 הינה תכנית של משרד השיכון האמריקאי, שהוכרזה לראשונה בשנות ה 60, במשבר הדיור הקודם. תושבים רבים נזקקו בזמנו לעזרת המדינה על מנת לעמוד בתשלומי שכר הדירה. איך זה עובד? פשוט מאוד – כל היחידים או המשפחות בעלי הכנסות נמוכות מגישות בקשה בעירייה או במחוז, כשבידם דפי חשבון, תלושי שכר/דוחות מס מעודכנים, והוכחות שאכן הינם בעלי הכנסה נמוכה.

המדינה במקרים רבים מחליטה על הגרלה, ובוחרת כמות אנשים שיהיו זכאים לסקשן 8. הכמות תלויה בגודל המחוז או העיר, בה הגיש בעל ההכנסה הנמוכה בקשה. התושבים הנבחרים מקבלים סבסוד (לעיתים מלא ולעיתים חלקי) בתשלום שכר הדירה. עם תלוש זה הם יכולים לגור איפה שחפצה נפשם (למעט אזורים יוקרתיים בהם השכירות מגיע לאלפי דולרים בחודש). על פי הנתונים כיום 2.1 מיליון בעלי הכנסה נמוכה מקבלים מהמדינה את הסבסוד הנ"ל.

היתרונות שיש בדיירי Section 8

בבעלותי שלושה נכסים בארה"ב בהם מתגוררים דיירים סקשן 8. בכל פעם שהודיעו לי כי הדיירים שלי הינם דיירי סקשן 8 מבחינתי זאת הייתה סיבה למסיבה, שכן מדובר בד"כ בדיירים שנשארים זמן רב (לרוב שנתיים ומעלה). כמו כן מדובר בכסף שעובר בזמן, בלי איחורים ותחושת ביטחון ושקט נפשי לכל התקופה בה הדייר מתגורר בנכס שלכם. על כן במידה ואתם רוכשים נכס ובמשך הזמן מגיע דייר סקשין 8, זאת סיבה למסיבה. אגב, גם בארץ ישנם תושבים, המקבלים ממשרד השיכון תקצוב חודשי בשכר הדירה, כך שסקשין 8 הינו המקביל האמריקאי לתמיכה של משרד השיכון.

כדי לדעת ממה להיזהר כשרוכשים בית בארה"ב לחץ כאן 

 

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן