מה חשוב לבדוק כשקונים בית בארה"ב?

נדל"ן בארה"ב

 נדל"ן בארה"ב
נדל"ן בארה"ב

בזמנו כשרכשתי נכסים בארץ, תמיד חיפשתי עוגנים הנמצאים בקרבת הנכס שלי. עוגנים – בתי ספר, אוניברסיטאות, קניונים וכו', הנמצאים בקרבת הנכס, ובזכותם הביקוש לנכס ולנדל"ן סביבו, יהיה גבוה יותר. זה גם בדיוק מה שצריך לבדוק, כשרוכשים נכס בארה"ב


תמיד צריך לזכור שנדל"ן זה עסק לכל דבר. זהו עסק עם ביקוש והיצע, ובתור משקיעים בנדל"ן בארהב אתם מוכרים "חווית מגורים". ככל שהמוצר שתמכרו (חווית מגורים) יהיה טוב יותר ואטרקטיבי יותר, כך ירצו רבים יותר לקנות ולהשכיר אותו, והביקוש יהיה גבוה יותר.

על כן בתור משקיע אחפש תמיד לקנות חווית מגורים טובה, אותה חוויה שהדייר שלי יהיה מוכן לשלם עבורה כל חודש. כל אדם, שרוצה להשכיר דירה, מחפש סביבה טובה. אחד ההגדרות לסביבה טובה הינה עוגנים הנמצאים בקרבת מקום.

העוגנים הללו הם בעצם נקודות ציון/אתרים/מרכזי תרבות וקניות ואמצעי תחבורה הנמצאים בקרבת הנכס. ככל שיהיו עוגנים רבים יותר כך יהיו "סימני חיים" רבים יותר. לדוגמא: אם יש אוניברסיטה בקרבת הנכס שארצה לקנות, הרי ברור שלא הגיוני שהסביבה תהיה נטושה. ברור שבקרבת האוניברסיטה יגורו סטודנטים רבים לצד מרצים ועובדי תחזוקה רבים. מכיוון שמדובר בסגל וסטודנטים רבים ברור שהסיכוי שיהיו באותם מקומות מרכזי קניות/מרכזי תרבות/ספריות ציבוריות וכו', יהיה גבוה יותר. ככל שיהיו עוגנים רבים בשכונה כך ירצו לגור בה אנשים רבים יותר. הרי כל אדם, גם אם הוא משכיר דירה וגם אם הוא שוכר, ברוב המקרים לא ירצה לגור במקום שומם, מבודד ומרוחק. אגב, זאת הסיבה בה מדי פעם אנו שומעים כי המדינה נותנת הטבות למפעלים שיעתיקו מקומם לפריפריה. המדינה יודעת כי במידה וייפתח מפעל מוביל ומוכר הוא יהווה עוגן ומוקד משיכה למגורים ולנדל"ן בסביבת המפעל.

מעבר לעובדה כי הביקושים יגדלו יש לציין כי ככל שיהיו עוגנים רבים יותר, כך גם יעלו המחירים הן בתור משכיר והן בתור שוכר. לאחרונה נערך סקר עבור אחד מעיתוני הכלכלה בארה"ב. תוצאות הסקר הפתיעו שכן הוכח כי איפה שיש סניף של סטרבקס (רשת בתי קפה, שפעם ניסתה מזלה גם בארץ), המחירים טיפסו למעלה.

אגב, דוגמא הפוכה אפשר לראות בדטרויט, כשתעשיית הרכב, שהיוותה עוגן משמעותי התרסקה, שכונות רבות ננטשו, ואיתם גם הביקושים ומחירי הנדל"ן בארה"ב שהתרסקו משמעותית.

על כן תמיד שאחפש נכס ארצה לראות האם באותה שכונה במרחק סביר (5-9 מייל) ישנם בתי קולנוע, בתי ספר טובים, קולג'ים, אוניברסיטאות, קניונים טובים, קירבה לכביש ראשי או לשדה תעופה, בתי קפה, קרבה לים, קרבה לאתרים היסטוריים, קרבה לאטרקציות חינוכיות ו/או תרבותיות ועוד. ככל שיהיו יותר עוגנים הסיכוי להצלחת ההשקעה יהיה גבוה יותר.  

מהם הערים שעלו הכי הרבה במהלך 2012 לחץ כאן

להורדה בחינם למייל הספר כיצד לרכוש נדל"ן בארה"ב ולעשות את זה נכון לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן