מה יהיה עם מחירי הדיור?

 השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

משבר הנדל"ן שפגע בארה"ב בשנים 2007-2008, הציב לא מעט הזדמנויות עבור מי שהיה מעוניין לרכוש בית. עלייה בתעריפי המשכנתאות, במחירי הבתים ובמדד יכולת הרכישה, המתפרסם על ידי ארגון הנדל"ן הלאומי, מעידים על כך שהמגמה השתנתה

משבר הנדלן בארהב בין השנים 2007 ל-2008, היה הזדמנות נהדרת עבור לא מעט רוכשים. הריביות על המשכנתאות ירדו לרמות נמוכות ביותר, עד שהגיעו לשפל היסטורי בשנת 2012 ומחירי הבתים ירדו משמעותית עד לשנת 2008. בימים אלה נראה כי המגמה מתחילה לשנות כיוון. בין השאר בעקבות הצפי להעלאת הריבית הפדראלית. .
בעוד קולות משמעותיים ביותר בשוק ההון טוענים כי הריבית  עומדת לעלות, מחירי הבתים נמצאים בעלייה  ונראה כאילו שוק הנדל"ן עבר את השיא השלילי והוא מזמן כבר התחיל להתאושש.

אם גם הריבית וגם מחירי הדיור ימשיכו לעלות, יכולות הרכישה יצטמצמו וההזדמנות ההיסטורית תחלוף.
אז מהן החדשות הטובות?
החדשות הטובות הן שמדד יכולת הרכישה אינו צפוי לרדת באופן דרמטי, לפחות על פי הכלכלן הראשי של 'דויטשה בנק' בארה"ב.
לדבריו, מדד זה, המשקלל את אחוזי הריבית, את ההכנסות ואת מחירי הדיור, נשאר לא הרחק מהשיא שלו. בשונה מהמשבר האחרון, בו מחירי הדיור המשיכו לעלות למרות השפל במדד יכולת הרכישה. אולם מה עם שיעורי הריבית? האם הם נשמרים ברמה נמוכה באופן מלאכותי כדי לשמור על גובהו של מדד יכולת הרכישה?
ב'דויטשה בנק' סבורים שלא:

השקעות בארה"ב

"כאשר הריבית נשמרה נמוכה באופן מלאכותי, היו מחירי הדיור נמוכים ב- 27% מהשיא הנוכחי. באותה תקופה, עלו ההכנסות לנפש באופן משמעותי. גם אם הריבית תעלה ושאר הנתונים יישארו לא שינוי, מדד יכולת הרכישה יישאר גבוה משהיה בכל השנים שלפני 2010."

מהם הדברים שלא יספרו לכם כשתקנו בקבוצת רכישה בארה"ב לחץ כאן

להורדה ללא עלות של הספר כיצד להשקיע בתבונה בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן