השקעות נדל"ן יכולות להיות משתלמות הרבה יותר מאשר עסקים להשקעה

במה כדאי להשקיע כסף: עסקים או נדל"ן?

עסקים להשקעה? כדאי שתחשבו קודם על נדל"ן להשקעה. הסיבות לכך הן מגוונות: החל מהסיכון העסקי, פוטנציאל הרווח והתשואה השוטפת שמשולמת לחשבון הבנק שלכם

נכסים בארה"ב

חושבים על עסקים להשקעה? במה אפשר להשקיע כסף? איפה אפשר להשקיע כסף? את השאלות הללו כמעט כולם שואלים את עצמם, ללא ספק התשובות מאתגרות. לא פעם אני נתקל במשקיעים עם סכומי כסף מכובדים, שמתלבטים אם להשקיע בנכס או בפתיחת עסק עצמאי. מצד אחד נכס נחשב בטוח יותר, מצד שני רוב האנשים חושבים שבעסק עצמאי פוטנציאל הרווח גבוה יותר. בפוסט זה אוכיח מדוע עדיף נכס על פני עסק עצמאי, זה בעצם מתאר ממש את הסיפור האישי שלי.

ישנם לא מעט משקיעים, שרוצים להשקיע, שיש להם את הכסף הדרוש, אך מתלבטים בין נכס לעסק. מצד אחד הם טוענים ובצדק כי אם יש להם 200 אלף שקל ההכנסה משכירות תהיה בסביבות 2000 שקל בחודש, לעומת זאת אם יפתחו עסק עצמאי הרווחים יכולים להיות גבוהים הרבה יותר.

עסקים להשקעה או נכסים להשקעה? במה אפשר להשקיע כסף? כדי לדעת מה עדיף תקראו את השיקולים:

1.סיכון כלכלי – כשפותחים עסק עצמאי, אפשר להפסיד את כל ה-200 אלף, וכן עלויות נוספות עבור תפעול העסק, ניהולו וסגירתו בהפסד. לא מעט אנשים השקיעו בעסק סכום גבוה, ובסוף הפסידו את הסכום הזה, וכן נשארו עם חובות גבוהים גם לאחר הסגירה (גם כותב שורות אלו חווה זאת בעצמו). כשקונים נכס בארה"ב במחירי שוק נמוכים אז מעבר לעובדה שמרוויחים כל חודש (למעט בלאי סביר וכן חודשים בהם הנכס לא מושכר), מרוויחים גם באקזיט. הסיכוי שערך השוק שלו ירד הוא אפסי, שכן קנינו הנכס במחיר ריצפה. ואני תמיד אומר ומוסיף כי גם אם מחיר הנכס ירד ב 20 אחוז, זה עדיין לא משנה שכן מדובר בהפסד על הנייר. וכל עוד המחיר נמוך ממה שרכשתי, פשוט לא אמכור את הנכס.

 

2. התעסקות – נכס הינו בפירוש הכנסה לעצלנים. לאחר שרכשתם את הנכס, התעסוקה והזמן שתקדישו לו הינו מינימלי ואף זניח. במידה ויש תקלה אפשר להזמין טכנאי ובמידה ומחפשים דייר אפשר לתת למתווך את הטיפול בדירה. מעבר לכך אין התעסקות יומיומית בנכס. לעומת זאת כשמקימים עסק עצמאי יש צורך לנהל את העסק על בסיס יומיומי, לקבל החלטות, לשווק, להיות בקשר עם לקוחות וכו'. ברוב המקרים תעבדו בעסק כמה שעות ביום ואף כל היום.

 

3. רווח – עסקים שעובדים טוב יכולים לגלגל מחזורים עצומים. מעטים העסקים שעושים זאת – הנתונים בארץ מצביעים כי על כל 10 עסקים שייפתחו 7 ייסגרו!!. אבל נניח שפתחתם עסק ריווחי ביותר. בנדל"ן ברוב המקרים אם תדעו לקנות נכון, תוכלו להרוויח לא פחות. את הנכס הראשון שלי בארץ קניתי בשנת 2007. רכשתי אותו ב-780 אלף שקל והוא היה מושכר ב-4500 שקל. כיום הנכס שווה קרוב ל 1.2 מיליון והשכירות הינה 6000 שקל בחודש. אם אסכם את הרווח שלי על הנכס אגיע ל 744 אלף שקל (הפער בין 1.2 ל-780 אלף והוספת שכירות במהלך כל השנים הללו). אני לא מכיר הרבה בעלי עסק שמרוויחים סכומים הללו. חשוב לציין כי לא עשיתי את השקעת חיי והייתי חכם יתר על המידה, כל מי שהשקיע בנדל"ן בשנים הללו הרוויח סכומים דומים ואף יותר.

 

4. מינוף בנקאי – הבנק מודע לכל היתרונות של הנכסים בארץ, וזו הסיבה כי יעדיף לתת משכנתאות לכל דורש כנגד שיעבוד הנכס ובריבית מגוחכת. לעומת זאת בעלי עסקים מתקשים להשיג מימון בגלל הסיכון, וגם אם משיגים זה רק על חלק מהסכום בריבית גבוה ולתקופה קצרה יותר. ולמה נתון זה חשוב?. מכיוון שככל שיהיה לכם כסף רב יותר (וזה לא משנה אם זה שלכם, ממשקיעים או מבנקים) כך גדל הסיכוי להרוויח ממנו. אני תמיד אוהב לתת את הדוגמא שמ-0 שקל הרבה יותר קשה להגיע למיליון שקל, מאשר מ-10 מיליון להגיע ל-11 מיליון שקל. אז אם הבנק תורם להון שלי, ארצה לנצל וכמה שיותר. מעבר לכך אם כלכלני הבנק מעדיפים לתת לדירות ולא לעסקים הם יודעים שנדל"ן הוא הרבה פחות מסוכן מעסק עצמאי.
במה אפשר להשקיע כסף? מקווה שקיבלתם על כך כמה וכמה תשובות במסגרת השיקולים העניינים שהצענו. לכן, אסכם, שאם יש ברשותכם סכום כסף הסיכון להפסיד והסיכוי להרוויח גבוה יותר בהשקעה בנכס בארהב מאשר בעסק עצמאי.
כדי לדעת מהם עשרת הערים הטובים ביותר להשקעה לחץ כאן
להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"בלחץ כאן

במה אפשר להשקיע כסף? איפה להשקיע כסף? כדי לענות תשובות לכל השאלות הללו, מוזמנים לצפות בפודקאסט שמספר את סיפור העסקים שבהם השקעתי.

Summary
במה כדאי להשקיע כסף: עסקים או נדל"ן?
Article Name
במה כדאי להשקיע כסף: עסקים או נדל"ן?
Description
עסקים להשקעה? כדאי שתחשבו קודם על נכסים, או נדל"ן להשקעה. הסיבות לכך הן מגוונות: החל מהסיכון העסקי, פוטנציאל הרווח והתשואה השוטפת שמשולמת לחשבון הבנק שלכם
Author
Publisher Name
Paz Group - חברה להשקעות נדל"ן בארצות הברית
Publisher Logo

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן