מה עושים עם דייר בארה"ב שלא משלם שכירות?

נכסים בארה"ב

נכסים בארה"ב

לא מעט שואלים אותי, כיצד מתמודדים עם דייר בנכס בארה"ב שלא משלם שכירות. ללא ספק מדובר בשאלה חשובה שכן הנכס רחוק, אך יש לזה פתרון קל בחסות החוק בארה"ב, שכן בארה"ב במדינות רבות החוק הוא לטובת בעל הדירה ולא בעד הדייר

בארץ, כשדייר לא משלם שכירות, בעל הדירה יכול לתבוע אותו ולנהל נגדו מאבק משפטי, ובינתיים הדייר גר בנכס ולא משלם. למרות שלאחרונה החוק בארץ שונה, אני עדיין שומע מדי פעם על משקיעים ממורמרים שהיה להם דייר, שגר בנכס למרות שלא שילם שכירות. ברוב המקרים בארץ בעל הדירה מנצח בבית המשפט, אך הדייר נעלם ואתו גם החוב בגין השכירות ובגין ארנונה/חשמל/מים וועד בית.

בארה"ב המצב שונה לחלוטין: ראשית יש לציין כי בארה"ב אין צ'קים דחויים, וכשדייר מתגורר בנכס שלכם, הוא מעביר את תשלום השכירות כל חודש מחדש לחברת הניהול. במידה ודייר לא שילם מסיבה זאת או אחרת, חברת הניהול מבקשת ממנו ללא דיחוי לעזוב את הנכס. במידה והדייר מסרב או נקלע לבעיה כלכלית, במדינות רבות בארה"ב החוק לטובת בעל הדירה, ומגיע שוטר/שריף ומפנה אותו בכח. כך שבמקרה הרע הוא לא שילם עבור חודש מקסימום חודשיים.

החדשות הרעות מבחינת הדייר שהופך להיות מסומן ותהיה לו בעיה להשכיר דירה בעתיד, שכן יהיה לו תיעוד שלא שילם. אם אחפש להקביל את זה לארץ אז הרישום בארה"ב דומה לאדם שמוגבל בבנק בארץ. אדם שחזרו לו 10 צקים בחצי שנה מסומן בבנק ישראל כלקוח מוגבל ואינו יכול להוציא צקים/ויזה או לנהל חשבון בנק.

בארה"ב במידה והדייר לא שילם הוא הופך להיות מסומן בין חברות הניהול, שבודקות את ה"מוניטין" של הדיירים הפוטנציאליים, לפני שמשכירים להם הנכסים.
וכך זה עובד: כשחברת ניהול מחפשת דיירים היא מפרסמת מודעות באתרי האינטרנט ובעיתונות המקומית. השוכרים הפוטנציאליים מתרשמים מהנכס, ובמידה והם רוצים להשכיר הם מגישים בקשה (APLAY). חברת הניהול בודקת את תלושי השכר שלהם, חשבונות הבנק וכן את המוניטין שלהם. במידה ולא שילמו שכירות בעברם או במידה וגורשו מדירה ששכרו, חברת הניהול תדע עובדה זאת ואותו דייר יהיה בבעיה להשכיר שוב. מדובר בתהליך שלפעמים אורך שבוע וגם שבועיים.

על כן במידה ודייר לא רוצה לשלם או שאין ביכולתו לשלם נמצא בבעיה גדולה, שכן לא יוכל להשכיר דירה בעתיד.

כדי לדעת כיצד מהי חשיבותה של חברת הניהול לחץ כאן    

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן