מועדון המיליון

 השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

השקעות בארה"ב

לאחרונה רבים המשקיעים שפונים ושואלים מדוע אני לא מעדכן הבלוג – ובכן זה הזמן לגלות שזה מכיוון שאני כותב שורות אלו מניו יורק – ארה"ב. לניו יורק הגעתי עם מספר מטרות עיקריות: לרכוש נכסים לקבוצה השלישית שלי של מועדון המיליון, לרכוש בניין ולבדוק אותו עבור משקיע שלי, וכן לרכוש נכסים נוספים לקבוצה הראשונה שלי של מועדון המיליון – סבב גיוס שני.

אז מה זה בעצם מועדון המיליון?. הרעיון למועדון המיליון נולד לפני כמעט שנתיים, מצורך שזיהיתי בקרב משקיעים  – לרכוש נכסים בארה"ב עם משקיעים נוספים ובהובלת יועץ/יזם שמתמחה, בכך להפוך את חווית הרכישה מעבר לים לנעימה יותר, למפחידה פחות, במינימום סיכון וכאב ראש.

במועדון המיליון מתקבצים מספר משקיעים (בדרך כלל מדובר בארבעה עד שבעה משקיעים) כשסך הכל מגייסים מכולם יחד כמיליון ש"ח – כל אחד לפי יכולתו הכלכלית – בד"כ זה נע בין 100 ל 300 אלף שח למשקיע. לאחר שכל משקיע משקיע את חלקו פותחים חשבון בנק משותף בארץ על שם כל אחד מהמשקיעים, לשם מוזרם הון המשקיעים.

עם סכום זה רוכשים פרוטפוליו של נכסים מניבים בארה"ב, לאחר שפותחים חברה (LLC) על שם כל אחד מהמשקיעים ועל פי אחוז ההשקעה שלו. הנכסים של המועדון יכילו בד"כ סינגלים (בתים פרטיים), או דופלקסים (עם 2 דיירים). היתרון של רכישת מספר רב של בתים פרטים הינו כי בכך לכל משקיע יש אחוזים במספר רב של נכסים ובכך הוא מפזר הסיכון, וכן בעובדה כי כל משקיע יכול לצאת בכל רגע נתון.

אחד החסרונות של קבוצות הרכישה הינו כי אין באמת למשקיעים אופציה יציאה בכל רגע נתון – יודעים מתי נכנסים לעסקה אך לא יודעים מתי יוצאים ממנה. במועדון המיליון בעיה זאת נפתרת, שכן ברגע שמשקיע מעוניין לצאת (ולא משנה מהי הסיבה), הקבוצה מוכרת נכס או שניים, מחזירה למשקיע היוצא את ההון העצמי והרווח היחסי וממשיכה בלעדיו. בכך אף משקיע לא מחויב לפרק זמן השקעה גבוה והכסף יחסית נזיל. אגב, אף משקיע שחבר באותה קבוצה לא יכול להתנגד שכן אלו אחד התנאים להצטרף למועדון שכזה.

השקעות בארה"ב

יתרון נוסף של קבוצה מצומצמת של משקיעים: אין ריבוי דעות וכן יש מעורבות של כל משקיע בכל נכס ובכל החלטה שמתקבלת – החל מהעברת כספים לארה"ב לרכישת הנכסים (שמצריך מכל חברי המועדון לחתום בבנק) ועד אלו סוגי נכסים קונים, וכן חלוקה של הרווחים מדי חודש לכל משקיע על פי חלקו היחסי. כך שהמשקיע מעורב ויודע בכל שלב מה קורה, בניגוד לקבוצות אחרות בהם למשקיעים אין באמת מושג מה קורה עם הכסף בכל רגע נתון.

אז איך פיזור הסיכון בא לידי ביטוי במועדון המיליון? בנדל"ן כמו בשוק ההון וכן בתחומים נוספים חשוב להקטין את הסיכון. אם בבעלות משקיע נכס אחד שלא מושכר – התשואה באותה חודש תהיה אפסית ואולי אף שלילית, שכן ישנן הוצאות על הנכס הנרכש גם אם אין דייר – כגון ביטוח, ארנונה, וועד בית וכו'. לעומת זאת אם המשקיע שותף נניח בעשרה נכסים בתשואה שנתית של 10 אחוז, ואחד הנכסים לא יהיה מושכר, אז התשואה תרד ב 1 אחוז ותעמוד על 9 אחוז.

נכסים בארה"ב

למה אני מספר את כל זה?. כי בימים הקרובים, כפי שציינתי בתחילת הפוסט, אני הולך לרכוש נכסים למועדון השלישי שלי, וכן למועדון הראשון שלי – שהביעו שביעות רצון מההשקעה הראשונה ומעוניינים להשקיע סכום נוסף כדי לרכוש נכסים נוספים. במהלך הימים הקרובים אשתדל לעלות פוסטים נוספים ולהסביר איך זה נעשה בשטח, ואיך בוחרים מספר נכסים שיהוו חלק מפרוטפוליו של קבוצת משקיעים.

כדי לדעת מה זה אינספקשין וכיצד בודקים מצב הנכס שארצה לרכוש לחץ כאן

להורדה ללא עלות של הספר שלי כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב בתבונה לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן