מחירי הבתים עולים!!

שלשום פורסמה כתבה בעיתון דה מרקר כי על פי מדד S&P קייסי שילר מחירי הדירות בארה"ב בשיא של שנתיים, וכבר בשטח ניתן לראות כי ב 20 הערים הגדולות המחירים עלו בשיעור חד ספרתי. כמו כן פורסם כי מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב  קפץ לשיא של שבעה חודשים

סימנים נוספים להתעוררות הנדל"ן בארה"ב פורסמו השבוע בעיתון דה מרקר. הסימנים הינם מדד S&P קייסי שילר וכן מדד ביטחון הצרכנים, הנמצאים במגמת עלייה. על פי הכתבה, שהתבססה על נתוני מאקרו, שפורסמו שלשום בארה"ב, מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה לרמה של 70.3 בעוד באוגוסט עמד על 61.3. ומדד קייסי שילר, שרשם גם כן עלייה חודש רביעי ברציפות.

במהלך הפוסטים שלי אני לא רק מסביר מונחים מעולם הנדל"ןבארה"ב, אלא גם מסקר ומפרשן מתוך העיתונות הכלכלית . אז הנה מה שהמדדים הללו אומרים בדיוק: מדד S&P קייסי שילר הינו מדד שפותח על ידי מקרה קארל, רוברט שילר ואלן וייס בשנות ה 80 של המאה הקודמת, במהלך משבר הנדל"ן הקודם. מדד זה בעצם בודק את מחירי הבתים (singlehome) ב 20 הערים הגדולות בארה"ב ומציג את מגמת מחירי הבתים הפרטיים – עלייתם או ירידתם באחוזים. על פי נתוני המאקרו, שפורסמו השבוע בעיתונות הכלכלית בארה"ב מחירי הבתים בארה"ב רשמו עלייה של 1.6 אחוז, לעומת החודש הקודם. יש לציין כי מדד זה עלה חודש רביעי ברציפות.

מדד נוסף הינו מדד ביטחון הצרכנים, הנמדד על ידי סקירה של 5000 משפחות בארה"ב. מדד זה מתפרסם ביום שלישי האחרון של אותו חודש בשעה 1700 ומנסה לנבא את ההתנהלות הכלכלית של בתי האב בארה"ב, בהתאם לסקירה של אותן משפחות ומצב רוחן. למדד זה שני תתי מדדים: מדד אמון הציבור, המהווה 40 אחוז ממדד ביטחון הצרכנים, וכן מציפיותיהם הכלכליות המהווה 60 אחוז מביטחון הצרכנים.

ככל שערכו של מדד ביטחון הצרכנים גבוה יותר, כך גם גדלה האופטימיות בקרב אזרחי ארצות הברית. על פי נתוני המאקרו שפורסמו השבוע מדד זה רשם עלייה לרמה של 70.3 בעוד שבאוגוסט עמד על 61.3. ראוי לציין כי האנליסטים ציפו לעליה אם כי לא כל כך גבוה כפי שקרה בפועל.
לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאן

כדי לדעת איך רוכשים נכס מהבנק לחץ כאן

להורדה בחינם של המדריך לרכישת דירה בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן