מיהם רוכשי הבתים בארה"ב?

השקעות בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

הנתונים משוק הנדל"ן בארה"ב נראים מעודדים, אולם תמונת המצב האמיתית מעט שונה. טיפה פחות מ 20% מרכישות הנדל"ן בשנה האחרונה, נעשו על ידי אנשים פרטיים המתכננים לגור בבתים שרכשו. 70% מההשקעות בנדל"ן, מתבצעות על ידי חברות פיננסים והשקעות

הגורמים העיקריים להתאוששות בשוק הנדל"ן בארה"ב, הן לא משפחות שמצבן הכלכלי השתפר והן מחפשות לעצמן מקום מגורים, אלא חברות השקעות וקרנות. 'קרן בלאקסטון'  למשל, שרכשה בשנה האחרונה כ – 27,000 נכסים בתשע ערים, או 'קולוני קפיטל', שקנתה 11,000 נכסים בקצב הוצאות של 260 מיליון דולר לחודש.
חברות הפיננסים מתכוננות לעליית מחירים
הקרנות וחברות הענק, רוכשות את הנכסים כיום במחירים נמוכים ומייעדות אותם להשכרה. הצפי הוא שההשקעות האדירות הללו בשוק הנדל"ן, ייגרמו לעליית מחירים, שתאפשר למשקיעים להחזיר הנכסים לשוק ולגרוף עליהם רווחים.
למרות האופטימיות בשוק, מספר גורמים מערערים את הביטחון כי המגמה החיובית תימשך גם בחודשים הקרובים:
מלאי הבתים בעלייה – הירידה במלאי הבתים הביא לעליית מחירים בשנה האחרונה, אולם מלאי הבתים חוזר למימדיו הרגילים. ניתן לצפות כי בעקבות זאת, עליית המחירים תיפסק  והשוק יתחיל להירגע.
היקף המשכנתאות בירידה– היקף הבקשות למשכנתאות בארצות הברית הוא הנמוך ביותר בחמש עשרה השנים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך היא מספרם הקטן של הרוכשים המסוגלים לעמוד בדרישותיהן של החברות למשכנתאות.
התחלות הבנייה בהאטה – מתחילת שנת 2012 נרשמה התאוששות בהתחלות הבנייה, אולם ההאטה בחודשים האחרונים עלולה להעיד על כך שחברות הבנייה והקבלנים מעריכים כי הביקוש לבתים נמצא בירידה.

השקעות בארה"במחיר העץ בירידה – מחיר העץ לבנייה נמצא בירידה והוא צפוי להמשיך לרדת. ירידה במחירי העץ, תאפשר בנייה של בתים זולים יותר, שבעקבותיה עלולה לחול ירידה גם במחיריהם של בתים קיימים. חשוב לדעת כי מדובר בשוק ספקולטיבי שנמצא בעליה בשנים האחרונות אולם על המשקיעים לדעת להיות עם אצבע על הדופק לגבי מחירי הנדל"ן שבבעלותם. כרגע מחירי הנדל"ן מגוכחים: בין 30 ל 60 דולר ל SQFT באזורי השקעה ממוצעים. כדי להבין עד כמה המחירים הללו נמוכים אציין כי לבנות SQFT עולה כ 100 דולר. ההזדמנות הזאת לא תשאר זמן רב, וכבר רואים את חלון ההזדמנויות הולך וקטן.


מהם הדברים שלא יספרו לכם כשתקנו בקבוצת רכישה לחץ כאן 

להורדה ללא עלות וישירות למייל של הספר כיצד לרכוש נדל"ן בארה"ב בחוכמה לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן