מיט רומני, ברק אובמה והנדל"ן שביניהם

דירה בארה"ב

דירה בארה"ב

הבחירות בארה"ב אוטוטו דופקות בדלת, וזה בדיוק הזמן לבדוק מהי גישת המועמדים לגבי שוק הנדל"ן המדשדש, וכיצד ישפיעו על מחירי הדירות. מיט רומני בניגוד לברק אובמה ללא ספק יעשה את השינוי המשמעותי ביותר, ובמידה וייבחר נראה כי המחירים יעלו מהר יותר. מה שבטוח זה שלא משנה מי ייבחר, מחירי הדירות בארהב ימשיכו לעלות, לאחר שנדע מיהו הנשיא הבא של ארה"ב, שכן השוק האמריקאי איטי יותר בתקופה של לפני בחירות

במסגרת העימותים בין רומני ואובמה דובר יותר על ישראל ואיראן מאשר על פתרון המשבר הנדל"ן בארה"ב. נכון, רבות דובר על הכלכלה, אך אף אחד מהמועמדים לא סיפק תכנית מעמיקה ומפורטת, שתוציא את ארה"ב מהמשבר, אליו נקלעה ב 2007.

רומני בניגוד לאובמה הוא יותר איש של מספרים ועסקים, על כן האמריקאים גם נוטים לסמוך עליו יותר בנושא הכלכלה. ההבדל המשמעותי ביותר בין שני המועמדים, בא לידי ביטוי בעובדה כי אובמה טוען, מאמין ופועל לטובת בעלי הבתים. לטענתו אם יעזור להם במיחזור המשכנתא ארה"ב תצא ממשבר הנדל"ן. לטענתו המדינה חייבת לעזור לאותם אנשים, שתקועים עם משכנתא חונקת, הגבוהה יותר מגובה הנכס. סביר להניח כי לאחר הבחירות ימשיך אובמה באסטרטגיה זאת, כפי שפעל עד כה. בניגוד לאובמה, רומני טוען כי הממשלה אמורה להתערב כמה שפחות, ולתת לכוחות השוק לעשות את שלהם. לטענתו יש להמריץ גופים פיננסיים להשקיע בנדל"ן בארהב, ולתת לגופים הללו (בנקים, חברות השקעות, חברות פרטיות וכו') להציע פתרונות פיננסיים לאלו שלא עמדו במשכנתאות. לטענתו זה יעלה את השוק משמעותי ואף יגדיל את מספר מקומות העבודה. רומני אף ציין לא פעם כי הוא מעוניין להכניס שינויים מהותיים במיסוי האמריקאי, שינוי שיהווה תמריץ לגופים ומוסדות להשקיע יותר בדירות ונכסים, וזאת על מנת להגביר את הביקושים, על ידי הכנסת שחקנים רבים, ובכך לעלות את מחירי הדיור. אגב, זאת בניגוד לארץ בה הממשלה מגדילה מיסוי בקרב המשקיעים, על מנת להוריד את מחירי הנדל"ן.

נדל"ן בארה"ב

לטענת אנליסטים רבים בארה"ב, אי הוודאות לגבי זהותו של הנשיא הבא, הכניסה את שוק הנדל"ן להאטה, שכן אי הוודאות גרמה ללא מעט גופים, משקיעים ופעילים בשוק הנדל"ן להפחית פעילותם עד לאחר הבחירות. על כן לטענת האנליסטים ברגע שיסתיימו הבחירות הפעילות התקינה תחזור, והמחירים ימשיכו לעלות בקצב מהיר יותר.

כדי לדעת איך להרוויח כסף מנדל"ן לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן