נדלן בארצות הברית

נדל"ן בארצות הברית: מהו "מתווך קונים" לעומת "מתווך מוכרים"?

בישראל המתווך יכול לייצר את שני הצדדים ומכאן האינטרסים של כל אחד מהם לא ישמרו בהכרח, לעומת זאת בכל הנוגע להשקעות נדל"ן בארצות הברית, המתווך יכול לייצר את הקונה בלבד או המוכר

בהשקעות נדל"ן בארצות הברית,  בניגוד להשקעות נדל"ן בישראל, כשנשכור את שירותיו של מתווך הוא תמיד יעמוד לצידו של צד אחד בעסקה ולעולם לא ייצג את שני הצדדים יחד. בארה"ב זה נקרא מתווך קונים (Buyer's Agent), ואילו בצד המוכר יעמוד מתווך מוכרים (Seller's Agent).

להסדר הזה יש הרבה יותר יתרונות עבור המשקיע או הרוכש, לעומת מצב של ניגוד אינטרסים כמו שיש בישראל. המאמר הזה מהווה המשך ישיר למאמר שחיברנו בנוגע ליתרונות שיש בהשקעות נדל"ן בארצות הברית, בהשוואה להשקעות נדל"ן בישראל.

אלה היתרונות שיש בהשקעות נדל"ן בארצות הברית כשהמתווך מייצג צד אחד בעסקה:

יעילות השוק – כאשר ישנה שמירה על האינטרסים של כל אחד בצדדים, יעילות השוק גבוהה יותר היות והמוטיבציה של כל אחד מהצדדים להשיג יותר בעסקה נשמר. חישבו על זה כך, אם בבורסה אותו ברוקר יבצע את המסחר והייעוץ לכל הצדדים, הרי ברור שהמסחר יהיה פחות יעיל. כשהקונים והמוכרים מיוצגים על ידי מי ששומרים על האינטרס שלהם, כל צד ישיג יותר והמסחר יתייעל.

מקצועיות המתווך – ייצוג צד אחד בלבד בעסקה, מבטיח מקצועיות גבוהה יותר. בארה"ב, שלא כמו בישראל, מרבית העסקאות מתבצעות דרך תיווך. השוק משוכלל יותר כך שהמתווכים הופכים מקצועיים יותר. בארה"ב אין כמעט מצב שבו המתווך עוסק בתיווך כעבודה צדדית, מה שמבטיח מקצועיות גבוהה יותר.

שמירה על אינטרס הרוכש או המוכר בלבד – במצב כזה אין ניגודי עניינים. כשהמתווך מייצג שני צדדים הוא דואג שהעסקה תתרחש בכל מחיר, גם אם אחד הצדדים פחות מרוצה.

תמריץ להשגת המחיר הטוב ביותר – כשהמתווך מייצג צד אחד בעסקה הוא שואף להשיג לקונה את המחיר הנמוך ביותר, ואילו מתווך המוכרים מנסה להשיג עבורם את המחיר הגבוה ביותר. ייצוג של שני הצדדים יוצר ניגוד שפוגע באינטרס של כל אחד.

המשכיות ואמינות – משקיע נדל"ן סדרתי יכול לפעול עם מתווך אחד שידאג רק לאינטרסים שלו בכל העסקאות וממש יהפוך לסוכן שלו בשכונה. קשר טוב בין רוכש למתווך גם יוצר תמריץ למתווך להתמיד.

אינטרס לאיתור הזדמנויות – כשהמתווך מייצג רק אתכם האינטרס שלו לאתר עבורכם נכסים מתחת למחיר השוק גדול יותר,  לעומת מתווך שמייצג גם את הקונה ורוצה לדאוג עבורו למחיר הגבוה ביותר.

 

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן