נורבגיה תשקיע 11 מיליארד דולר בנדל"ן בארה"ב

מה שטוב לכל העולם כנראה טוב גם לנורבגיה. נורבגיה גילתה לאחרונה את הזדמנות הנדל"ן בארה"ב, והחליטה להשקיע סכום דמיוני של 11 מיליארד דולר בנדל"ן בארה"ב, דרך קרן השקעות ממשלתית. "ארה"ב היא שוק הנדל"ן הבא שכדאי להשקיע בו" ציין השבוע מנכ"ל הקרן

לאחרונה התפרסמו לא מעט נתונים מעודדים על שוק הנדל"ןבארה"ב: ריבית המשכנתא בשפל, עלייה מתונה במחירי הדירות, נתוני האבטלה ירדו, וכן כמות הבתים בעיקול נמצאים בשפל חסר תקדים. כל הפרמטרים הללו הפכו את ארה"ב למדינה במכירה. לאחרונה הצטרפו למשקיעים מכל העולם גם הנורבגים, שקיבלו החלטה לרכוש נכסים דרך קרן הנדל"ן הממשלתית הגדולה בעולם, ששוויה 660 מיליארד דולר, זאת לאחר שהשקיע בלונדון, פריז ופרנקפורט.
על פי כתבה שפורסמה בכלכליסט, משרד האוצר הנורבגי הסמיך את הקרן להשקיע 5% מנכסיה בנדל"ן, כאשר שליש מתוך זה בנדל"ן אמריקאי. בראיון במגזין הכלכלי הנחשב בלומברג ציין אתמול אינגבה סלינגשטד, מנכ"ל הקרן כי: "בארה"ב ישנה הזדמנות שלא הייתה קיימת זמן רב,  ארה"ב היא שוק הנדל"ן הבא שכדאי להשקיע בו".

לאחרונה פורסמה כתבה במגזין פורבס כי משקיעים רבים מכל העולם רוכשים נדל"ן בארה"ב. בין המשקיעים הדומיננטיים ניתן למצוא את סין, קנדה, צרפת, וכן משקיעים נוספים בכל העולם, שרוכשים נדל"ן בארהב ומשקיעים כמויות כסף בלתי נתפסות. על פי הכתבה בפורבס מאפריל 2011 ועד מרץ 2012, מיליוני נכסים נקנו על ידי משקיעים זרים בסך של 928 ביליון דולר, 24.6 אחוז יותר משנה קודמת. יש לציין כי סכום זה מתייחס למשקיעים הזרים בלבד ואינו כולל את רכישות הנדל"ן של האמריקאים.  

לכתבה המלאה מתוך כלכליסט לחץ כאן

לטיפים לרכישת נדל"ן בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן