סימנים חיוביים: עליה באמון הצרכנים ותוספת מקומות עבודה בארה"ב

השקעות בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

אובמה יכול לטפוח לעצמו על השכם רגע לפני הבחירות בארה"ב. הסיבה: עליה באמון הצרכנים לשיא חדש משנת 2008 וכן הוספה של 158 אלף מקומות עבודה בחודש אוקטובר. ואם זה לא מספיק אז גם תביעות האבטלה ירדו משמעותית

כפי שכתבתי בפוסטים הקודמים מחירי דירות מורכבים מספר פרמטרים: עלות בנייה, עלות הקרקע ונתוני מאקרו של המדינה בה נמצא הנכס. במרכיב נתוני המאקרו ניתן למצוא נתוני ביקוש והיצע, נתוני אבטלה, הכנסה של התושבים, אמון הצרכנים ועוד. ברגע שנתוני המאקרו מראים סימנים חיוביים זה נזקף ומשפיע גם על מחירי הנדלן בארהב. ככל שהנתונים הללו יצביעו על מגמה חיובית, הסיכוי לעליית מחירי הנדל"ן בארה"ב יעלה.

מחר מתקיימות הבחירות לנשיאות בארה"ב, ואובמה קיבל אס נוסף, עם פרסום מספר נתונים בתחום התעסוקה לפיהם מספר המשרות החדשות עלה ל 158 אלף כשהצפי של האנליסטים היה ל 143 אלף.

על פי כתבה שפורסמה בגלובס התביעות החדשות רשמו ירידה לרמה של  363 אלף תביעות חדשות לעומת 369 אלף בשבוע שקדם לו, כשהצפי היה לעלייה לרמה של 375 אלף תביעות חדשות. עוד נכתב בגלובס כי "לאחר מכן התפרסם מדד מנהלי הרכש לחודש אוקטובר שרשם עלייה לרמה של 51.7 נקודות זאת כשהצפי היה לירידה מתונה לרמה של 51 נקודות מרמה קודמת של 51.5 נקודות שנרשמה בחודש ספטמבר. נזכיר שכל קריאה מעל ל-50 נקודות מצביעה על צמיחה בתחום"..

עוד נכתב בכתבה של פאדי מועלם כי פורסמו גם נתוני הוצאות הבנייה לחודש ספטמבר והם הצביעו על עלייה של 0.6% בהיקף ההוצאות וזאת לעומת צפי לעלייה של 0.8% לאחר עלייה של 0.1% שנרשמה בחודש אוגוסט. גם מדד אמון הצרכנים של חודש אוקטובר התפרסם היום והוא הצביע על עלייה לרמה של 72.2 נקודות לעומת רמה של 68.4 נקודות בחודש ספטמבר, כשהצפי היה לעלייה לרמה של 72 נקודות. מדובר ברמה הגבוהה ביותר עבור המדד מאז 2008.

"בהתפלגות של תוצאות הסקר ניתן להצביע על עלייה בהיקף המשרות בתחום הבנייה לעומת ירידת שנרשמה בהיקף המשרות בתחום הייצור לעומת חודש ספטמבר. 144 אלף מהמשרות הללו היו בתחום השירותים ואילו 14 אלף היו בתחום הייצור"

למעבר לכתבה המלאה לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר איך לרכוש בית בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן