פוקס ניוז: ריבית המשכנתא ירדה לשיא של 3.36%

ריבית המשכנתאות ירדה לשפל חסר תקדים ובעקבות כך בעלי הדירותבארה"ב עושים ריפייננס על המשכנתאות שלהם. על פי פרשני פוקס ניוז: הריבית הנמוכה תזרז עליית המחירים של הנדל"ן בארה"ב

ללא ספק בשנה האחרונה אנו עדים לסימנים חיוביים בנדל"ן בארה"ב: רק לפני שבוע התבשרנו  לראשונה כי האבטלה ירדה מ 8% לרמה של 7.8%. עוד נוספו לשוק העבודה 114 אלף מקומות עבודה, במדינות רבות בארה"ב ניתן לחזות בעליות מחירי הבתים, מספר התחלות הבנייה נמצא בעלייה מתמדת, וכן יש שיפור במדד קייסי שילר. כאחד שמתמודד בלא מעט מכרזים לרכישת נדל"ן בארה"ב עבורי ועבור המשקיעים, אני יכול גם להעיד כי כיום קשה יותר מבעבר לזכות בנכסים. גם הברוקרים איתם אני עובד מספרים כי אם עד לפני שנה היו מציעים 40 הצעות (בידים) והיו זוכים ב 20 נכסים, הרי שבימים אלו על כל 40 הצעות יזכו אולי בשניים.

לכל הסימנים הללו מצטרף השבוע גם ריבית נמוכה של משכנתא. בכתבה שפורסה במגזין הכלכלי  פוקס ניוז נכתב כי ריבית המשכנתאות ל 30 שנה ירדה לשפל של 3.36%, זו פעם ראשונה מזה 15 שנה. עד לפני מספר ימים שיעור הריבית על המשכנתא לטווח רחוק עמד על 3.4%. אמריקאים רבים עטים על הריביות החדשות, ועושים ריפייננס (מיחזור משכנתא) לנכסים בבעלותם. לטענת פרשנים כלכליים בארה"ב הריבית הנמוכה ומחזורי המשכנתא הינם סממן חיובי, שיאיץ את עליית מחירי הדירות. ההסבר לכך הוא פשוט: ברגע שבעל משכנתא עושה מיחזור משכנתא, הוא מוזיל את ההחזר החודשי. כתוצאה מכך נשאר לבעל המשכנתא יותר כסף לבזבוזים, שמניעים את הכלכלה האמריקאית. המשכנתא הפופולרית ביותר בקרב אמריקאים אגב הינה משכנתא ל 15 שנה ועומדת כיום על אחוז בלתי נתפס של 2.69%.

למעבר לכתבה מתוך פוקס ניוז לחץ כאן

להסבר על התשואה בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר המדריך השלם לרכישת נכס בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן