מאמרים נוספים

נגיף הקורונה – משבר או הזדמנות?

זה אולי לא נשמע פופוליסטי וגם קצת קר ומנוכר אבל רוב המשקיעים הגדולים בעולם עשו את הכסף שלהם בזמני משבר. לרוב, שאנשים נמצאים במצוקה, הם

השקעות נדלן בקליבלנד

השקעה בקליבלנד

השקעה בקליבלנד ארה”ב תמיד נחשבה ליעד השקעה אטרקטיבי, אבל בעשור האחרון היא זוכה לפופולריות רבה אף יותר. יש לא מעט ערים גדולות ומדינות מרכזיות שזוכות

מהן אפשרויות ההשקעה בארה”ב?

משקיעים ישראלים רבים פונים להשקעה בארה”ב מבלי להבין לעומק מהן אפשרויות ההשקעה העומדות לרשותם, האם הרכישה אכן מתאימה להם, והאם חשוב לשים דגש על בדיקת

יש לי משהו לספר לך!

לאחר חודשים רבים של מחשבה ודיונים, השקנו באתר ביזפורטל תכנית בה אני מתארח מדי שבוע ומדבר על כל הקשור לשוק הנדל”ן בארה”ב. אין ספק שגם

פורבס: מי קונה הכי הרבה בתים בארה”ב ובכמה?

לאחרונה התפרסמה כתבה במגזין פורבס האמריקאי אודות הנדל”ןבארה”ב. המגזין ערך כתבת תחקיר מיהם הקונים הגדולים של הנכסים בארה”ב. קנדה, ברזיל, רוסיה, ארגנטינה, סין, צרפת הם רק חלק קטן מהרשימה. עלות הרכישות: 928 ביליון דולר בשנה האחרונה!!!
משברים כלכליים מביאים עימם משקיעים רבים המזהים הזדמנויות לרווח עתידי. רבים מתארים משקיעים ככרישים המריחים דם, וכשזה קורה הם יהיו שם במלוא עוצמתם. בבלוג הזה כתבתי לא מעט על משקיעים ישראלים  ששואלים אותי אם ארה”ב נמצאת במכירה פומבית, אז מדוע אם כך לא כולם עושים את זה?. אז הנה עוד הוכחה שכולם עושים זאת. לאחרונה פורסמה כתבה בעיתון הכלכלי פרובס, שערך תחקיר על היקף רכישות הבתים ארה”ב על ידי משקיעים זרים בלבד. מסתבר שמאפריל 2011 ועד מרץ 2012 מיליוני נכסים נקנו על ידי משקיעים זרים בסך של 928 ביליון דולר, 24.6 אחוז יותר משנה קודמת. ישראל אגב, לא מוזכרת אפילו בכתבה. אז מסתבר שלא רק אנחנו גילינו את אמריקה.
אז מיהם האנשים הרוכשים את הנדל”ן בארה”ב?. במקום הראשון מככבים הקנדיים, שרוכשים כמעט כל הנכסים שהם רואים בפלורידה, שיקגו ואריזונה. במקום השני ברכישות נכסים בארה”ב ניתן למצוא את סין והונג קונג, שרוכשים לא מעט נכסים חדשים וישנים. הסינים מתמקדים במיוחד בניו יורק-מנהטן.
גם רוסיה לא פסחה על השופינג בארה”ב ועעשירים רבים רוכשים דירות ונכסים בארה”ב בכמויות היסטריות.כדי להמחיש את התופעה, על פי המגזין רק השבוע אוליגרך רוסי רכש נכסים ב 47 מיליון דולר.
עוד ניתן למצוא ברשימה את ברזיל, שתושביה אוהבים לרכוש נכסים בניו יורק ומיאמי. ברשימה מככבים גם הצרפתים, שמאוד אוהבים לרכוש בפלורידה.
עוד על פי פרובס גם האירופאים אוהבים לקנות בארה”ב. הכתבת הכלכלית המוערכת מורגן ברן הביעה פליאה על כך, שכן למרות המצב הקשה במדינות רבות באירופה, רבים מתנפלים על הנדל”ן האמריקאי. לדעתה רבים עושים מתאמצים לגייס כספים, אולם למרות הקשיים הם מזהים את ההזדמנות ולא רוצים לפספס אותה. 
לכתבה המלאה מתוך פורבס לחץ כאן

כדי לדעת האם יש כרגע הלוואות בארה”ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר המדריך המלא לרכישת דירה לחץ כאן 
דילוג לתוכן