פורבס: מי קונה הכי הרבה בתים בארה"ב ובכמה?

בשנים האחרונות נרשמה נהירה ברכישת בתים בארהב, היצע הכסף הזול ברחבי העולם שרק גדל ממשבר למשבר, צפוי להביא להמשך העלייה במחירי הנדל"ן והשכירות ברחבי העולם. משקיעים נוספים צפויים להצטרף

לאחרונה התפרסמה כתבה במגזין פורבס האמריקאי אודות הנדל"ןבארה"ב. המגזין ערך כתבת תחקיר מיהם הקונים הגדולים של הנכסים בארה"ב. קנדה, ברזיל, רוסיה, ארגנטינה, סין, צרפת הם רק חלק קטן מהרשימה. עלות הרכישות: 928 מיליארד דולר בשנה האחרונה!!!
משברים כלכליים מביאים עימם משקיעים רבים המזהים הזדמנויות לרווח עתידי. רבים מתארים משקיעים ככרישים המריחים דם, וכשזה קורה הם יהיו שם במלוא עוצמתם. בבלוג הזה כתבתי לא מעט על משקיעים ישראליםששואלים אותי אם ארה"ב נמצאת במכירה פומבית, אז מדוע אם כך לא כולם עושים את זה?. אז הנה עוד הוכחה שכולם עושים זאת. לאחרונה פורסמה כתבה בעיתון הכלכלי פרובס, שערך תחקיר על היקף רכישות הבתים ארה"ב על ידי משקיעים זרים בלבד. מסתבר שמאפריל 2011 ועד מרץ 2012 מיליוני נכסים נקנו על ידי משקיעים זרים בסך של 928 ביליון דולר, 24.6 אחוז יותר משנה קודמת. ישראל אגב, לא מוזכרת אפילו בכתבה. אז מסתבר שלא רק אנחנו גילינו את אמריקה.

הרוכשים הגדולים של בתים בארה"ב

אז מיהם האנשים הרוכשים את הנדל"ן בארה"ב?. במקום הראשון מככבים הקנדיים, שרוכשים כמעט כל הנכסים שהם רואים בפלורידה, שיקגו ואריזונה. במקום השני ברכישות נכסים בארה"ב ניתן למצוא את סין והונג קונג, שרוכשים לא מעט נכסים חדשים וישנים. הסינים מתמקדים במיוחד בניו יורק-מנהטן.
גם רוסיה לא פסחה על השופינג בארה"ב ועשירים רבים רוכשים דירות ונכסים בארה"ב בכמויות היסטריות. כדי להמחיש את התופעה, על פי המגזין רק השבוע אוליגרך רוסי רכש נכסים ב 47 מיליון דולר.
עוד ניתן למצוא ברשימה את ברזיל, שתושביה אוהבים לרכוש נכסים בניו יורק ומיאמי. ברשימה מככבים גם הצרפתים, שמאוד אוהבים לרכוש בפלורידה.
עוד על פי פרובס גם האירופאים אוהבים לקנות בארה"ב. הכתבת הכלכלית המוערכת מורגן ברן הביעה פליאה על כך, שכן למרות המצב הקשה במדינות רבות באירופה, רבים מתנפלים על הנדל"ן האמריקאי. לדעתה רבים עושים מתאמצים לגייס כספים, אולם למרות הקשיים הם מזהים את ההזדמנות ולא רוצים לפספס אותה.

לכתבה המלאה מתוך פורבס לחץ כאן

כדי לדעת האם יש כרגע הלוואות בארה"ב לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר המדריך המלא לרכישת דירה לחץ כאן

צפו בריאיון עם יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ שמספר כיצד התחיל לקנות בתים בארה"ב

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן