צניחה במספר העיקולים

בית בארה"ב

בית בארה"ב

מספר בעלי הבתים בארצות הברית אשר נגדם נפתחו הליכי עיקול בשל אי עמידה בתשלומי משכנתאות, צנח ברבעון הרביעי של שנת 2012 לרמה הנמוכה ביותר שנרשמה מתחילת המשבר הפיננסי העולמי, ומספר החוזים למכירת בתים קיימים בארצות הברית ירד משיא של שנתיים בשל מלאי מוגבל של מגבלות אשראי של רוכשים, ופיחות במספר הבתים העומדים למכירה

ממשרד החשב הכללי במשרד האוצר האמריקאי, נמסר השבוע כי הבנקים הגדולים בארצות הברית התחילו לפתוח ב-157,000 הליכי עיקולי בתים ברבעון הרביעי. זהו המספר הנמוך ביותר אשר נרשם מאז הרבעון הראשון של שנת 2008.

איגוד סוכני הנדל"ן בארצות הברית מסר השבוע כי מדד החוזים למכירתבתים בארצות הברית ירד בפברואר מהרמה הגבוהה ביותר שנרשמה מאז אפריל 2010, וצנח ב-0.4% לעומת החודש הקודם, אחרי זינוק של 3.8% בינואר. התחזית של הכלכלנים ניבאה ירידה מתונה יותר של 0.3% אחרי זינוק של 4.5%, אשר עליו דווח במקור בינואר. בהשוואה לפברואר 2012, נמצא כי המדד עלה ביותר משמונה אחוזים.

בחלוקה על פ אזורים גיאוגרפיים, נרשמה בפברואר ירידה של 2.5% בחוזים למכירת בתים בצפון מערב ארצות הברית, לעומת החודש הקודם, וירידה של 0.3% בדרום ארצות הברית. מצד שני, נרשמה עלייה ש 0.4% בחוזים במערב ארצות הברית.

נכסים בארה"ב

הנתונים שפורסמו השבוע מצטרפים לנתונים מעורבים אודות שוק הדיור שפורסמו לאחרונה, ואשר לפיהם נראה כי מחירי הבתים רשמו את הזינוק השנתי הגבוה ביותר מאז 2006, וטיפסו לשיא בן למעלה משש שנים, אבל מכירות הבתים צנחו בחודש שעבר בשיעור הגבוה ביותר מזה שנתיים, בשל תנאי מזג אוויר קשים.
מדד קייס שילר, אשר עוקב אחר מירי הבתים בעשרים ערים גדולות בארצות הברית, זינק בינואר בשיעור של 8.1% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, זינוק אשר מהווה את הזינוק הגבוה ביותר מאז יוני 2006, בעקבות עלייה של 6.8% במונחים שנתיים בדצמבר. תחזיות הכלכלנים ניבאו עלייה מתונה יותר של 7.9% בינואר. בהשוואה לדצמבר, מדד ינואר עלה ב-1%, לאחר עלייה של 0.9% בחודש הקודם.

מה זה תשואה ואיך מחשבים אותה לחץ כאן 

להורדה ללא עלות ישירות למייל של הספר כיצד להשקיע בתבונה בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן