שווי הנדל"ן בארה"ב חוזר לרמה שהייתה טרם המשבר

נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב
שווי הנדל"ן בארה"ב חזר בחמשת החודשים האחרונים למצב ששרר טרם המשבר הכלכלי העולמי, ובעקבותיו חל גידול חד באשראי הצרכנים בארה"ב, כך על פי הערכות כלכלנים ונתוני מקרו אשר פורסמו היום

על פי נתונים שפורסמו היום מהבנק הפדרלי, ברבעון הרביעי של 2012 טיפס שווי הנדל"ן בארה"ב לרמה הגבוהה ביותר אשר נרשמה בחמשת השנים האחרונות, וזאת הודות להמשך העלייה במחירי הבתים.
ברבעון הרביעי גדל שווי הנדלן בארהב ב-1.17 טריליון דולר, עלייה של 1.8%, לעומת המצב שהיה ברבעון הקודם, בו הגיע שווי הנדל"ן לרמה של 66.1 טריליון דולר – העלייה החדה ביותר אשר נרשמה מאז הרבעון הרביעי של 2007.

ברבעון הרביעי גדל שווי נכסי הנדל"ן בארצות הברית ב-478.6 מיליארד דולר, ושווי הנכסים הפיננסיים של הנדל"ן בארה"ב גדל ב-784.4 מיליארד דולר. מדובר בעלייה החדה ביותר אשר נרשמה מאז הרבעון הראשון של 2006, המהווה עלייה רבעונית שישית ברציפות.

יחד עם זאת, שווי הנדל"ן בארה"ב עדיין נמוך ב-01.34 טריליון דולר, המהווים 2%, מתוך שיא של 67.4 טריליון דולר אשר נרשם ברבעון השלישי של 2007. כלכלנים מעריכים כי עלייה של 8% ברישום מדד המניות s&P 500 מתחילת השנה, לצד מגמת עליית מחירי הבתים ברבעון האשון של 203 גרמה לשיא ששרר בתקופה שהייתה טרם המשבר, להישבר במהלך הרבעון הראשון של השנה.

השקעות בארה"ב

לדברי הכלכלן ארון סמית, נציג חברת מודי'ס אנלטיקס, אשר פורסמו בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות אי.פי., "ניתן לקבוע בוודאות כמעט מוחלטת כי השיא אשר נשבר במהלך הרבעון הראשון של 2013 נשבר". שווי הנדל"ן בארה"ב צנח לרמה של 51.2 טריליון דולר בתחילת 2009, ומאז חלה מגמת התאוששות.

זאת ועוד. החזית המקרו כלכלית בארה"ב מעידה על אשראי צרכנים בארה"ב אשר גדל בינואר ב-16.2 מיליארד דולר, נתון המהווה את העלייה החדה ביותר בחמשת החודשים האחרונים, אשר נגרמה בעקבות עלייה בהיקף ההלוואות המוענקות למימון לימודים ורכישת מכוניות.

התחזית אותה צפו הכלכלנים הייתה אשראי בהיקף של 14.7 מיליארד דולר בינואר. בחודש דצמבר תוקנו הנתונים ונרשמה עליה מאשראי של 14.6 מיליארד דולר ל-15.1 מיליארד דולר.
היקף ההלוואות למימון לימודים, רכישת מכוניות וסעיפים אחרים, זינק בינואר ב-10%, כלומר, 16 מיליארד דולר, ואילו בתחום חובות בעלי כרטיסי האשראי נרשם גידול של 0.2%.

איך יודעים מהי שכונה טובה להשקעה בארה"ב לחץ כאן

להורדה ללא עלות ישירות למייל של הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן