השקעות נדלן

שוק סינגל פמילי רותח בגלל הקורונה: מהן הסיבות ואיך תרכשו בית פרטי בארה"ב?

הקורונה גורמת להגירה ממרכזי הערים הגדולות והעמוסות אל הפרברים. היכולות לעבוד מכל מקום ומהבית, הרצון לריחוק בגלל הקורונה, יוצרים מגמות מאוד מרתקות של נהירה לבתי סינגל פמילי

על פי חוקרים, אנליסטים וכלכלנים שנת 2021 צפויה להיות אחת הטובות ביותר לשוק סינגל פמילי בארה"ב, כך עולה מכתבה שפורסמה באתר Mansion Global. אז למי שלא מכיר, סינגל פמילי הוא למעשה בית פרטי בארה"ב, כפי שלישראלים רבים יש את החלום לגור בבית פרטי משל עצמם, בארה"ב איכות החיים של בית פרטי במקרים רבים טובה ונחשקת בעיני אנשים, אך התרבות מאוד שונה מישראל ואין כמיהה בארה"ב לרכישה של בית פרטי בבעלות. כל זה כמובן מייצר עידוד לשוק שכירות מאוד מאוד מפותח.

השנה, בשנת 2020, התחלות הבנייה בארה"ב דווקא רושמות ירידה ל-871,250 בתים וצפויות בשנה הבאה לעלות ל-940,000 ב-2021 וכן יעלו עוד בשנת 2022. קצב התחלות הבנייה בארה"ב של בתים מסוג סינגל פמילי צפוי להיות הגבוה מאז שנת 2006, כך על פי מכון המחקר Urban Land Institute, a Washington.

באזורים רבים ברחבי ארה"ב נרשמו בחודשי הקורונה עליות מחירים משמעותיות מאוד של בתים מסוג סינגל פמילי.

אז כדי להרחיב עוד יותר את היריעה אנחנו רוצים לשתף באחד הפרקים בפודקאסט שלנו שדיבר על איתור דירות בארה"ב מתחת למחיר שוק:

עוד צופה הדוח כי מחירי הבתים בארה"ב יעלו בשיעור שנתי ממוצע של 4.1%, בכל אחת משלוש השנים הקרובות. התחזית הזאת מבוססת על הערכה של 43 כלכלנים ב-37 מדינות שונות בארה"ב.

הסיבות לזינוק שוק סינגל פמילי בארה"ב בעקבות הקורונה וההתפתחויות האחרונות: 

אחת הסיבות לעליית המחירים של בתים פרטיים בארה"ב ולביקושים לסינגל פמילי בארה"ב נובעת ממשבר הקורונה. אנחנו מפרטים את הסיבות העיקריות לכך:

  1. התרחקות ממרכזי הערים העמוסים – מגורים בפרברים מפחיתה את הסיכון לתחלואה של מבוגרים שחלקם גרים במרכזי ערים צפופים. רכישת בית פרטי מבודד מאפשרת להם יציאה למרחב הפתוח מבלי להיחשף להתקהלויות, נוחות חיים ואיכות.
  2. צורך בבתים גדולים יותר – בתים פרטיים מציעים מרחב וחדרים גדולים יותר מדירות מסוג קונדו. הקורונה הביאה אנשים להישאר זמן רב יותר היסטורית בבתים, הן בשל סגירת מקומות הבילוי והן בעקבות הסגרים. הצורך בדירות מרווחות נובע ממגמות עולמיות של מעבר לעבודה מהבית והעובדה שרבים נדרשים להקים משרד מהבית כדי לייצר נוחות לעבודה מהבית.
  3. האפשרות לעבוד מרחוק בפרברים – יותר ויותר חברות מצהירות שהן לא יחייבו את העובדים בעבודה רק מהמשרדים, אלא שיוכלו לאפשר להם לעבוד מהבית מרבית הימים. המצב הזה מאפשר לרבים לעבוד בעיר שהם רוצים ולגור בערים או ביישובים שהם אוהבים. כך שאין חובה יותר לגור בהכרח במרכזי הערים וכך הביקוש למגורים בפריפריה גדל.

אז דרך אילו אפיקי השקעה אפשר להיחשף לשוק הסינגל פמילי בארה"ב:

  1. רכישה, שיפוץ והשכרה – הדרך הידועה והמקובלת היא לקנות בית סינגל פמילי להשקעה לטווח ארוך. בקנייה אנחנו לרוב ננסה לאתר בתים מתחת למחיר שוק, נשפץ, נשביח אותם ונשכיר אותם כדי ליהנות מהכנסה שוטפת לטווח ארוך.
  2. עסקאות פליפ לטווח קצר  – רכישה של נכסים בהזדמנות אפשרית גם לטווחים קצרים מאוד תוך גלגול העסקה אל רוכש אחר הבא בתור. למשל, אם קניתם למשל נכס ב-50% הנחה על הנייר, תוכלו לגלגל את העסקה פעמים רבות לרוכש אחר ולקצור רווחים. אין ספק שלא קל לאתר את העסקאות הללו, אבל עם מאמץ ונכונות הם מאוד אפשריות במיוחד באזור קליבלנד.
  3. עסקאות מימון לרכישת בתים בארה"ב – מסלול מימון הוא אחד המסלולים החדשניים שיש לרכישת בתים בארה"ב. כיום, לא ניתן כמעט לקבל מימון לרכישת בתי סינגל פמילי בארה"ב מהבנקים. זה נובע מהמשבר הפיננסי של 2008 שלפניו המימון היה נדיב מאוד עד כדי לא הגיוני. כבר מספר שנים שהשוק נמצא בקיצוניות השנייה של מחסור מוחלט במימון.

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן