בניינים בעיר שיקגו, ארה"ב

כתבה "בכלכליסט": שיקגו – פתרון השקעה בקורונה עם צ'ק מהמדינה

לשמחתנו, משבר הקורונה לא פגע בכל משקי הבית בישראל, יש כאלה שהסיקו את המסקנות והבינו שיש השקעות שיכולות להרוויח במשבר הנוכחי וגם לדאוג להכנסות המשפחה באופן שוטף

לאחרונה פרסמה הממשלה את תכנית המענקים שלה לאזרחי ישראל. משפחה עם 3 ילדים תזכה למענק חד פעמי של 3,000 שקל. אכן, יש המון ויכוחים על מי צריך לקבל את המענק. אבל דבר אחד בטוח, אין משק בישראל שלא היה שמח לקבל הכנסה שוטפת פסיבית של 3,000 שקל בחודש, כל חודש. הקושי האמיתי שמייצר המשבר הכלכלי הוא לראות מבעד לאופק, להבין שיש גם את היום שאחרי ושכל משפחה צריכה לחשוב כיצד היא מבצעת השקעות בקורונה, כדי ליהנות מהפירות לאורך זמן ובעתיד.

מתברר שהסכום הזה אינו דמיוני. מדובר בהכנסה חודשית נוספת שחסרה למשק בית ממוצע כדי לא להיכנס למינוס ולא לקחת הלוואות מיותרות. אין ספק, תמיד יהיו מי שייכנסו לחובות נוספים כשההכנסה שלהם תגדל, אבל מי שידאגו להכנסות פסיביות למשפחה, לא יבזבזו כל כך מהר את החיסכון.

הכתבה שפרסמנו באתר "כלכליסט" וכן הכתבות האחרונות שלנו באתר פז גרופ על הפרויקט בשיקגו, עשו את שלהן והגבירו מאוד את המודעות והעניין של משקיעים. מי שמעדיפים לבצע השקעת נדל"ן במולטי פמילי ולא בסינגל פמילי, שבראשונות יש מנעד רחב של שוכרים כדאי שיבינו את מנגנון ההשקעה הזה.

פתרון השקעה במשבר הקורונה: צ'ק מהמדינה מהיום הראשון!

הפרויקט בשיקגו שכולל רכישה של 7 בניינים עם מאות יחידות דיור, מאוכלס בשוכרים מסוג "Section 8", שדמי השכירות שלהם משולמים ברובם על ידי הממשל האמריקאי. כך מי שמחזיקים בבעלות בנכס, אינם חשופים לתנודות המשבר הכלכלי כמעט. רק חלק קטן מאוד מדמי השכירות משולמים על ידי הדיירים עצמם, אבל לא באופן שיסכן את המשקיעים.

ההשקעה בשיקגו היא בנכס מסוג מולטי פמילי. כלומר נכס שמאכלס מספר רב של משפחות ושוכרים. במצב כזה, אנחנו יכולים ליהנות מהכנסה ממספר משפחות ומקורות. יתרון נוסף הוא עלויות תחזוקה נמוכות יותר. לבניין גבוה יש גג אחד עבור כמה משפחות והבלאי יותר נמוך באופן יחסי.

רבים הבינו שהמשבר לא צפוי להסתיים בקרוב, מאידך, הם צריכים פתרון השקעה בקורונה, שיאפשר להם הכנסה פסיבית שוטפת, גם אם הוירוס ילווה אותנו תקופה קצרה ובין אם יסתיים מהר. שיקגו, שהיא העיר השלישית בגודלה בארה"ב מאפשרת יציבות יחסית וביטחון.

למי מיועדת ההשקעה בפועל ועבור מי היא פחות מתאימה?

חשוב להדגיש שלא כל השקעה מתאימה לכל אחד. כשנכנסים לפרויקט המקבץ מספר משקיעים שרוכשים נכס מולטי פמילי, צריך להבין שאופק ההשקעה לא יכול להיות לטווח קצר מאוד. כמו כן, פעמים רבות משקיעים חושבים שהם יכולים לקחת הלוואות גדולות או להשתמש בכספים האחרונים שלהם כדי לבצע את ההשקעה שתשתנה את חייהם. אז לא, מי שמשקיעים בנכס שיש בו סיכון, צריכים לזכור שלא מבצעים השקעה שתדיר שינה מעיננו.

המשמעות היא שאנחנו משקיעים בציפייה לתשואות ורווחים, אבל זוכרים תמיד שלעתים רחוקות דברים יכולים שלא להתקיים לפי התכנית. גם במצב כזה, אנחנו יודעים שיש למצב פתרון, בייחוד כשאנחנו מבצעים השקעה קבוצתית ובפרויקט גדול שבו ישנה חברת ניהול ומשקיעים גדולים ומנוסים.

נשמח לסייע בכל שאלה

בניינים בעיר שיקגו, ארה"ב

מאמרים נוספים

חיפה על המפה

השבוע נתקלתי בכתבה שממש שימחה אותי ואת המשקיעים שלנו – יצא שחיפה היא העיר שהכי הרבה מחפשים אותה באינטרנט בכל הקשור למגורים והשקעות נדלן. העיר

איך קונים דירה ללא הון עצמי?

הרבה אנשים סבורים שכדי לקנות דירה הם צריכים שיהיה להם הרבה מאוד כסף פנוי. אך למעשה, ניתן להיעזר בפתרונות מימון שונים, על מנת לקנות דירה

האם שוק הדיור נמצא בשיא?

לפני רכישה של דירה, למגורים או להשקעה, צריך להתייחס למחירים. שאלה מרכזית הקיימת כיום היא האם שוק הדיור נמצא בשיא? נסביר את הדברים תוך התייחסות

דילוג לתוכן